Trwa ładowanie...
d2rgabm

Strzały we Wrocławiu. Zatrzymano lidera grupy przestępczej

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, w tym lidera grupy przestępczej zajmującej się kradzieżami samochodów na terenie Europy. Funkcjonariusze odzyskali luksusowe auta o łącznej wartości blisko 400 tys. złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Strzały we Wrocławiu. Zatrzymano lidera grupy przestępczej
(WP.PL, Fot: Paweł Kozioł)
d2rgabm

Policjanci z Wydziału Kryminalnego wrocławskiej komendy w związku z działaniami związanymi z rozpracowywaniem grupy przestępczej zajmującej się kradzieżami na terenie Niemiec luksusowych aut, zorganizowali sprawną zasadzkę na przestępców na wrocławskim osiedlu Wojszyce.

W efekcie przeprowadzonej akcji funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, mieszkańców powiatu wrocławskiego, w wieku 33 i 43 lat, w tym lidera grupy przestępczej. Podejrzani wpadli w ręce funkcjonariuszy podczas zasadzki w chwili, gdy usiłowali podjąć próbę ucieczki. Funkcjonariusze zmuszeni byli wówczas oddać kilka strzałów w powietrze.

Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Policjanci zabezpieczyli auta marki Audi A6 i Land Rover, których łączną wartość szacuje się na kwotę blisko 400 tys. złotych oraz BMW, którym wcześniej poruszali się zatrzymani. Auta zostały skradzione na terenie Niemiec.

d2rgabm

33- i 43-latek byli już wcześniej notowani za przestępstwa, w tym przestępstwa samochodowe. Obecnie trwają dalsze czynności wyjaśniające prowadzone przez policjantów.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2rgabm

Podziel się opinią

Share

d2rgabm

d2rgabm
Więcej tematów