Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
kraków
07-05-2004 (19:50)

Strzały na krakowskim rynku po marszu tolerancji


Do przepychanek między
policjantami, a przeciwnikami homoseksualistów doszło na Rynku Głównym w Krakowie po zakończeniu marszu tolerancji "Zobaczcie nas". Podczas interwencji ranny został jeden z funkcjonariuszy - poinformował rzecznik małopolskiej policji podinp. Dariusz Nowak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przepychanek między policjantami, a przeciwnikami homoseksualistów
Przepychanek między policjantami, a przeciwnikami homoseksualistów (PAP, Fot: Jacek Bednarczyk)
WP

Według policji, na Rynku zebrali się bardzo agresywni przeciwnicy homoseksualistów. W pewnym momencie zaczęli przewracać kawiarniane stoliki. "W kierunku interweniujących policjantów poleciały niebezpieczne przedmioty, w tym kufle" - powiedział Nowak.

Policjanci użyli broni gładkolufowej oddając dla ostrzeżenia jedną salwę w górę. Kilka najbardziej agresywnych osób zostało zatrzymanych. Ranny policjant, prawdopodobnie oblany żrącą substancją, z poparzoną twarzą trafił do szpitala.

Polub WP Wiadomości
WP
WP