Trwa ładowanie...
dsxln8g
20-10-2014 09:56

Strażnik miejski po brutalnej interwencji w Szczecinku zwolniony

Prokuratura Rejonowa w Szczecinku wszczęła śledztwo w sprawie interwencji tamtejszych strażników miejskich wobec 20-letniego mężczyzny. Jeden ze strażników został zwolniony z pracy. Dwaj udali się na przymusowe urlopy. Komendant straży oddał się do dyspozycji burmistrza Szczecinka.

dsxln8g
dsxln8g

Sprawa stała się głośna po tym jak w internecie został umieszczony film, z którego ma wynikać, że podczas interwencji strażników w pierwszych dniach października br., mężczyzna miał być bity, i wobec niego miał być użyty gaz.

Straż miejska twierdzi, że zatrzymany zakłócał porządek publiczny i ubliżał funkcjonariuszom. Radiowóz został wezwany na jeden z placów w centrum miasta do głośno zachowujących się nastolatków.

Jak poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie Aneta Skupień, Prokuratura Rejonowa w Szczecinku prowadzi śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy tamtejszej straży.

- Z informacji przekazanych przez pokrzywdzonego wynika, iż w czasie wykonywania tych czynności bezpodstawnie zastosowano wobec niego środki przymusu bezpośredniego - dodała.

dsxln8g

Decyzje w sprawie dalszego toku postępowania prokurator podejmie po analizie materiału dowodowego - zaznaczyła.

Rzecznik szczecineckiego magistratu Tomasz Czuk poinformował, że komendant straży miejskiej oddał się do dyspozycji burmistrza, który nie podjął jeszcze decyzji, czy przyjmie złożoną na jego ręce rezygnację.

Jeden ze strażników miejskich został zwolniony z pracy za ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych w trakcie służby - dodał. Pozostałych dwóch zostało urlopowanych do czasu wyjaśnienia sprawy przez prokuraturę.

dsxln8g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsxln8g
Więcej tematów