Trwa ładowanie...
d1onx2g

Strażacy walczą z pożarem w Katowicach

Kilkudziesięciu strażaków walczy z pożarem, jaki wybuchł w czwartek przed południem w dużym zakładzie stolarskim w Katowicach. Ogień objął całą halę o powierzchni około tysiąca metrów kwadratowych - podała śląska straż pożarna.
Share
d1onx2g

"Przed godziną 11. sytuacja nie była jeszcze opanowana. Strażacy starają się nie dopuścić do przeniesienia się ognia na pobliskie domy jednorodzinne" - relacjonowała Aneta Gołębiowska z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

Pożar wybuchł w stolarni przy ul. Siemianowickiej - między dzielnicą Dąbrówka Mała a Siemianowicami Śląskimi. Wewnątrz płonącej hali znajduje się wiele materiałów drewnianych i chemikaliów stolarskich, stąd bardzo szybkie rozprzestrzenianie się ognia.

Akcja gaśnicza prowadzona jest w bardzo trudnych warunkach - utrudnia ją duże zadymienie i wysoka temperatura. Słup gęstego dymu widoczny jest z daleka.

Na razie strażacy nie zdecydowali o ewakuacji mieszkańców pobliskich domów mieszkalnych, niewykluczone jednak, że będzie taka konieczność.

W akcji uczestniczy ponad 10 zastępów strażackich.

d1onx2g

Podziel się opinią

Share
d1onx2g
d1onx2g
Więcej tematów