Trwa ładowanie...

Strażacy ochotnicy podpalali, by zarobić? Ruszył proces

W Białymstoku rozpoczął się proces dwóch strażaków ochotników oskarżonych o podpalenia. Mężczyźni mieli podpalać budynki gospodarcze, by zarobić na udziale w akcjach gaśniczych. Jeden z nich przyznał się do winny, twierdząc, że był zastraszany przez drugiego.

Share
Strażacy ochotnicy podpalali by zarobić? Ruszył proces
Strażacy ochotnicy podpalali by zarobić? Ruszył procesŹródło: EASTNEWS
d37rblr

Mężczyźni w wieku 22 i 32 lat zostali oskarżeni o podpalenie budynków gospodarczych znajdujących się na terenie gminy Michałowo. Obaj byli druhami Ochotniczej Straży Pożarnej, a podpalenia miały być dla nich sposobem na zarobek. Strażacy ochotnicy otrzymują za każdą akcję wynagrodzenie.

Wskutek jednego z takich pożarów spłonąć miał drewniany budynek gospodarczy, którego właściciel oszacował straty na 23 tys. złotych. W drugim pożarze spłonęła stodoła i warsztat, których wartość oceniono na 111 tys. złotych. Oskarżenie obejmuje również pożar altanki na jednej z gminnych działek.

Podlaskie. Młodszy z mężczyzn przyznał się do winy

Młodszy z oskarżonych przyznał się do dwóch podpaleń. Twierdził, że był zastraszany przez starszego mężczyznę, który namawiał do podobnych czynów również innych strażaków ochotników. - My cały czas odmawialiśmy, ale on nam groził pobiciem (...). Co 2-3 dni wydzwaniał do mnie, mówiłem że nie będę nic podpalać, bo szkody będą - powiedział.

d37rblr

32-latek przyznał się jedynie do nieudanej próby podpalenia altanki i zaprzeczył, by kiedykolwiek groził swojemu koledze. - Zadzwoniłem tylko do niego, żeby zrobił jakąś akcję (...). Nigdy nie go straszyłem, mieliśmy dobry kontakt, nie wydzwaniałem do innych chłopaków i ich nie straszyłem. Nie jestem agresywny, może to potwierdzić moja żona - tłumaczył.

Mężczyznom za zarzucane im czyny grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Reakcja Morawieckiego na porwanie samolotu. Sikorski chce pójść jeszcze dalej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d37rblr

Podziel się opinią

Share
d37rblr
d37rblr
Więcej tematów