WP
WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Strajk pracowników psychiatrycznego ZOZ w Bielsku-Białej

Rozpoczął się strajk w bielskim
Specjalistycznym Psychiatrycznym ZOZ. Pracownicy na razie
wywiesili jedynie transparenty i założyli czarne koszulki. Opieka
nad chorymi jest niezakłócona - poinformował lider Związku
Zawodowego Inicjatywa Pracownicza Andrzej Kliś, który stoi na
czele protestu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Protestujący domagają się podwyżki o 400 złotych netto dla każdego pracownika. Zdaniem Klisia dyrekcja nie zaoferowała żadnych satysfakcjonujących ofert. - Jedynie w 2009 roku lekarze dostaliby dodatkowo po 800-850 złotych, a pozostali przez cztery miesiące po nieco ponad 100 złotych. Lekarze uznali, że jest to próba dzielenia załogi - powiedział Kliś.

W marcu wiceszef ZOZ Witold Turaj w rozmowie z dziennikarzami powiedział, że żądania związkowców są nie do spełnienia. Dyrekcja proponowała pracownikom ośmioprocentowe podwyżki. Decyzja o strajku zapadła w połowie marca. W referendum wzięło udział ponad 56% pracowników. Za strajkiem opowiedziało się 77%. 2 kwietnia odbyły się rozmowy ostatniej szansy, które zakończyły się fiaskiem.

Polub WP Wiadomości
WP
WP