Trwa ładowanie...

Strajk nauczycieli. W Warszawie powstanie sztab kryzysowy ze względu na zapowiadany strajk nauczycieli

Strajk nauczycieli odbędzie się 8 kwietnia, ale samorządy już teraz próbują przygotować się na nadchodzący protest. W Warszawie 6 marca ma zostać powołany specjalny sztab kryzysowy. Prezydent Trzaskowski uważa, że podczas ogólnopolskiego protestu, dzieci nie powinny pozostać bez opieki.

Strajk nauczycieli. W Warszawie powstanie sztab kryzysowy ze względu na zapowiadany strajk nauczycieliŹródło: East News
d2afoqz
d2afoqz

Strajk nauczycieli – ogólnopolski protest

10 stycznia podjęto decyzję, że oddolny strajk zamieni się w ogólnopolski protest zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. Wcześniej odbyły się próby negocjacji ZNP z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Posiedzenie ZNP trwało ponad 2 godziny, ostatecznie podjęto decyzję o przeprowadzeniu ogólnopolskiego strajku. Podczas negocjacji ZNP wystąpiło do pracodawców z żądaniem podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli i pozostałych pracowników oświaty o 1000 zł.

- Ministerstwo Edukacji Narodowej poza próbą przekonania nas, że odpowiedzialnymi za poziom naszego wynagrodzenia są tylko i wyłącznie samorządy, nie przedstawiło żadnej propozycji — powiedział po zakończonych negocjacjach prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.

d2afoqz

Strajk nauczycieli – w Warszawie zostanie powołany sztab kryzysowy

6 marca prezydent Rafał Trzaskowski z powodu zapowiadanego strajku zdecydował się na powołanie sztabu kryzysowego. Ich zadaniem będzie opracowanie scenariuszy działania, które pozwolą na zorganizowanie dyżurów w czasie strajku oraz posiłków dla uczniów przebywających wtedy w szkole. Na antenie TVN 24 Rafał Trzaskowski wytłumaczył powód swojej decyzji.

- Wszyscy jesteśmy zdenerwowani tym, czy kwietniowe egzaminy się odbędą bez problemów i właśnie dlatego konieczne było powołanie sztabu kryzysowego — tłumaczył Trzaskowski.

Prezydent Warszawy dodaje, że dzieci nie mogą zostać pozostawione same sobie podczas strajku nauczycieli.

– Trzeba się nimi zająć, trzeba dać im jeść. Musimy być na to gotowi – mówi prezydent Warszawy.

d2afoqz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2afoqz
Więcej tematów