Trwa ładowanie...
d1stfj9

Strajk nauczycieli. Manifestacja poparcia w Gdańsku

Około 800 osób brało udział w demonstracji, poparcia dla strajkujących nauczycieli, która odbyła się na Długim Targu w Gdańsku. W tłumie zgromadzili się m.in. uczniowie i ich rodzice oraz sami pedagodzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na Długim Targu zgromadziło się ok. 800 osób (PAP)
d1stfj9

Na transparentach demonstrantów mogliśmy przeczytać m.in. "Kocham swoją pracę, nienawidzę swojej pensji", "Zatrzymać edukoszmar", "MEN mnie mnie" czy "PiS wyrzucił niepełnosprawne dzieci ze szkoły". W przerwach między przemówieniami organizatorzy demonstracji - Inicjatywa Rodziców Zatrzymać Edukoszmar, odtwarzali z głośników piosenki nagrane przez nauczycieli w czasie protestu.

- Bardzo serdecznie dziękujemy za poparcie nauczycieli w wielkim nauczycielskim powstaniu - mówiła do zgromadzonych szefowa pomorskich struktur Związku Nauczycielstwa Polskiego Elżbieta Markowska. Jej zdaniem, strajk nauczycieli "popierają uczniowie, rodzice, autorytety, instytucje kultury, naukowcy, pracownicy wyższych uczelni, studenci, sędziowie, lekarze i rezydenci".

d1stfj9

Markowska podkreśliła, że również nauczycieli przygnębia sytuacja, w której szkolne klasy stoją puste i nie mogą spotkać się ze swoimi uczniami. - Ten niemy krzyk kumuluje w nas emocje buntu i jeszcze większej siły przetrwania. Podejmujemy walkę w imię dobra polskiej edukacji, w imię przyszłych pokoleń Polaków. Zbyt wiele doznaliśmy upokorzeń ze strony prominentnych polityków, strachu i presji, niegodziwości, poniżania i hejtu. A to pod adresem tych odważnych, zdeterminowanych, którzy - nie bacząc na konsekwencje - trwają i trwać będą w strajku w imię polskiej szkoły, godności zawodu nauczyciela - mówiła na gdańskim placu.

Przypomnijmy, strajk nauczycieli rozpoczął się 8 kwietnia. Pedagodzy domagają się podwyżek, wyższych nakładów na oświatę oraz skrócenia ścieżki awansu zawodowego.

Źródło RMF FM

d1stfj9

Zobacz także: Strajk nauczycieli. Rostowski odpowiada Marszałkowi Senatu RP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1stfj9

Podziel się opinią

Share

d1stfj9

d1stfj9
Więcej tematów