Trwa ładowanie...

Strajk nauczycieli doskwiera rządowi. "Opóźnia rekonstrukcję"

Przed wyborami do Parlamentu Europejskiego może nie dojść do rekonstrukcji rządu. Oznacza to, że ministrowie prowadziliby kampanie. Odpowiedzialni za opóźnienia mają być strajkujący nauczyciele, o czym jako pierwsi pisaliśmy w Wirtualnej Polsce. Przez nich też, według "Rzeczpospolitej", hamowane są działania związane z nową "piątką".

Share
Strajk nauczycieli doskwiera rządowi. "Opóźnia rekonstrukcję"
Źródło: East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER
d4fnezg

Teresa Czerwińska odejdzie z rządu. Politycy PiS próbują ją zatrzymać, ale bezskutecznie. Szefowa resortu finansów czeka jedynie na koniec przygotowań tzw. APK (Aktualizacji Planu Konwergencji). Co z pozostałymi ministrami? Na odpowiedź jeszcze poczekamy - wynika z ustaleń "Rzeczpospolitej".

Plan Czerwińskiej zakłada doprowadzenie do nadwyżki budżetowej przy jednoczesnej realizacji postulatów z "piątki". - To polityczne dziedzictwo minister. Nie zgadza się na finansowanie nowych programów kosztem deficytu - powiedziała w rozmowie z dziennikiem osoba z PiS.

d4fnezg

Poszczególne elementy planu mają rodzić napięcia w rządzie, ale ich modyfikacji ma dokonać już następca Czerwińskiej.

Zobacz także: Strajk nauczycieli. Michał Kamiński staje w obronie Agaty Kornhauser-Dudy

Strajk nauczycieli kłopotem

Do rekonstrukcji może dojść dopiero w drugiej połowie maja. Jeśli zmiany nastąpią po wyborach do Parlamentu Europejskiego, ministrowie będą prowadzić kampanie, co budzi kontrowersje.

Powodem odwlekania w czasie rekonstrukcji rządu - o czym pisaliśmy w Wirtualnej Polsce jako pierwsi - a także opóźniania działań dotyczących "piątki Kaczyńskiego" ma być strajk nauczycieli. Trwa od 8 kwietnia i wciąż nie ma porozumienia. Obrady okrągłego stołu ws. oświaty zaplanowano na 26 kwietnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4fnezg

Podziel się opinią

Share
d4fnezg
d4fnezg
Więcej tematów