Trwa ładowanie...
dht270f

Strajk nauczycieli doskwiera rządowi. "Opóźnia rekonstrukcję"

Przed wyborami do Parlamentu Europejskiego może nie dojść do rekonstrukcji rządu. Oznacza to, że ministrowie prowadziliby kampanie. Odpowiedzialni za opóźnienia mają być strajkujący nauczyciele, o czym jako pierwsi pisaliśmy w Wirtualnej Polsce. Przez nich też, według "Rzeczpospolitej", hamowane są działania związane z nową "piątką".
Share
Strajk nauczycieli psuje szyki rządzącym
Strajk nauczycieli psuje szyki rządzącymŹródło: East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER
dht270f

Teresa Czerwińska odejdzie z rządu. Politycy PiS próbują ją zatrzymać, ale bezskutecznie. Szefowa resortu finansów czeka jedynie na koniec przygotowań tzw. APK (Aktualizacji Planu Konwergencji). Co z pozostałymi ministrami? Na odpowiedź jeszcze poczekamy - wynika z ustaleń "Rzeczpospolitej".

Plan Czerwińskiej zakłada doprowadzenie do nadwyżki budżetowej przy jednoczesnej realizacji postulatów z "piątki". - To polityczne dziedzictwo minister. Nie zgadza się na finansowanie nowych programów kosztem deficytu - powiedziała w rozmowie z dziennikiem osoba z PiS.

Poszczególne elementy planu mają rodzić napięcia w rządzie, ale ich modyfikacji ma dokonać już następca Czerwińskiej.

dht270f

Zobacz także: Strajk nauczycieli. Michał Kamiński staje w obronie Agaty Kornhauser-Dudy

Strajk nauczycieli kłopotem

Do rekonstrukcji może dojść dopiero w drugiej połowie maja. Jeśli zmiany nastąpią po wyborach do Parlamentu Europejskiego, ministrowie będą prowadzić kampanie, co budzi kontrowersje.

Powodem odwlekania w czasie rekonstrukcji rządu - o czym pisaliśmy w Wirtualnej Polsce jako pierwsi - a także opóźniania działań dotyczących "piątki Kaczyńskiego" ma być strajk nauczycieli. Trwa od 8 kwietnia i wciąż nie ma porozumienia. Obrady okrągłego stołu ws. oświaty zaplanowano na 26 kwietnia.

dht270f

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dht270f

Podziel się opinią

Share
dht270f
dht270f
Więcej tematów