Trwa ładowanie...

Strajk nauczycieli 2019 zawieszony. Patetyczny komentarz Antoniego Macierewicza

Strajk nauczycieli zostanie zawieszony. Decyzję ZNP skomentował były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Kierownictwo Związku nazwał "narzędziem bezwzględnej walki politycznej, przedłużeniem czasów komunistycznych i działań wymierzonych w polskość".

Share
Strajk nauczycieli 2019 zawieszony. Patetyczny komentarz Antoniego Macierewicza
Źródło: East News, Fot: Piotr Kamionka/REPORTER
d1lfnhf

Strajk nauczycieli zostanie zawieszony od 27 kwietnia. - Miejmy nadzieję, że to koniec skandalicznych, uderzających w Polskę, w uczniów, w całą naszą konstrukcję narodową działań - podkreślił w Radiu Maryja były szef MON Antonii Macierewicz.

Mocnymi słowami ocenił strajkujących, ale przede wszystkim kierownictwo Związku Nauczycielstwa Polskiego. Stwierdził, że swoimi działaniami ZNP szkodzi polskości. - Nie zdawaliśmy sobie sprawy z głębokości zmian, jakie dokonały się w ciągu ostatnich 30 lat w środowisku nauczycielskim. Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że zwłaszcza kierownictwo ZNP stało się narzędziem bezwzględnej walki politycznej, przedłużeniem czasów komunistycznych i działań wymierzonych w polskość - grzmiał były minister.

d1lfnhf

Na tych słowach nie poprzestał. Ta walka toczy się jego zdaniem przeciwko tożsamości narodowej. A w tym boju nie ma granic - jest "gotowość użycia dla własnego politycznego interesu uczniów przeciwko polskości".

Zobacz także: ZNP nie chce okrągłego stołu ws. edukacji. Publicyści komentują

Dla podkreślenia tego, że sytuacja idzie w złym kierunku, Macierewicz przypomniał, jak było wcześniej.

Layer 1
Formacja zawodowa nauczycieli była jedną z najważniejszych w naszych dziejach, ma za sobą olbrzymie zasługi dla odzyskania przez Polskę niepodległości, (...) podtrzymywała pamięć o Polsce, podtrzymywała ducha narodowego, kształtowała kolejne pokolenia mimo działań zaborców, mimo działań antynarodowych. Ci nauczyciele, których jeszcze moje pokolenie pamięta, potrafili przeciwstawić się komunizmowi, demoralizacji moralnej, ale także atakowi na polskość, formację niepodległościową, Kościół katolicki - to wszystko, co jest dla Polski i polskości najważniejsze.
Antoni Macierewicz

Źródło: Radio Maryja

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1lfnhf

Podziel się opinią

Share
d1lfnhf
d1lfnhf
Więcej tematów