Trwa ładowanie...

Strajk nauczycieli 2019. Policja: uczniowie są bezpieczni, nie ma zgłoszeń związanych ze strajkiem nauczycieli

Policja i straż miejska zapewnia: nie ma zgłoszeń dotyczących dzieci i młodzieży, które same spędzałyby czas poza szkołą. Opieka zorganizowana przez placówki oświatowe i miejskie okazała się wystarczająca w pierwszym dniu strajku nauczycieli.

Strajk nauczycieli 2019. Policja: uczniowie są bezpieczni, nie ma zgłoszeń związanych ze strajkiem nauczycieliŹródło: East News
d1br8ob
d1br8ob

- Dzień jest spokojny i nie mamy informacji, które w jakiś sposób byłyby związane ze strajkiem nauczycieli i brakiem zajęć dla młodzieży – zapewnili w rozmowie z Wirtualną Polską policjanci między innymi ze Szczecina i Kielc.

Straż miejska w Warszawie również powiedziała nam, że w mieście jest spokojnie. W stolicy do strajku przystąpiło prawie 90 proc. szkół i prawie połowa wszystkich przedszkoli. Część placówek zapewniła opiekę wychowankom pomimo strajku nauczycieli. Niektórzy rodzice skorzystali z form opieki zorganizowanej przez swoich pracodawców – przyzakładowych przedszkoli lub świetlic.

Strajk nauczycieli. Śląsk i Zagłębie wspierają rodziców

Do policji ze Śląska nie trafiło żadne zgłoszenie powiązane ze strajkiem nauczycieli. – W regionie jest bezpiecznie, sytuacja nie odbiega od codzienności – mówią nam funkcjonariusze.

Zobacz także: Ostra dyskusja w studio. Michał Dworczyk został zapytany o Beatę Szydło

Niektóre miasta w województwie już w ubiegłym tygodniu ogłosiły, że instytucje miejskie zorganizują zajęcia dla dzieci i młodzieży na czas strajku. Tak jest na przykład w Sosnowcu. Gotowe do przyjęcia uczniów są między innymi: Teatr Zagłębia, Muzeum w Sosnowcu, Sosnowieckie Centrum Sztuki-Zamek Sielecki, Miejski Klub "Maczki", Miejski Klub im. Kiepury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Pracownicy placówek powiedzieli, że dzisiaj nie skierowano do nich żadnych grup.

d1br8ob

Zgłoszenia o braku opieki odbiera Wydział Edukacji sosnowieckiego urzędu miasta. – Dzisiaj nie było potrzeby, by w ten sposób organizować młodzieży opiekę w naszym mieście – mówią pracownicy magistratu.

Gotowość do wsparcia rodziców deklarował w ubiegłym tygodniu prezydent miasta. - Rodzice, którzy nie mogą zapewnić swoim pociechom opieki podczas strajku, mogą przyprowadzić dzieci do pracy – powiedział Arkadiusz Chęciński. W Sosnowcu do strajku nauczycieli nie przystąpiła tylko jedna szkoła.

Strajk nauczycieli. Czas zorganizowany

Ofertę dla rodziców przygotował także Kraków. Centrum Młodzieży na Krupniczej czy Staromiejskie Centrum Kultury nie miały zgłoszeń, ale są w gotowości na czas strajku nauczycieli. Teatr Groteska proponuje młodzieży swój zwykły repertuar. – Gramy spektakle, które były zaplanowane z wyprzedzeniem. Próbowaliśmy w piątek skontaktować się ze szkołami, które miały do nas przyjechać, nie wszyscy odbierali. Trudno nam jednak obwiniać kogokolwiek, nawet jeśli jakieś grupy nie dotrą w związku ze strajkiem nauczycieli – powiedziała nam Weronika Bis z Teatru Groteska.

Dużą popularnością cieszy się oferta poznańskiego zoo. Remigiusz Koziński przyznał, że koło południa w nowym ogrodzie zoologicznym było kilkuset zwiedzających. – Zorganizowaliśmy pokazowe lekcje karmienia lemurów i fok, oprowadzamy dzieci po wybiegach dla słoni, będziemy u nosorożca – mówił Koziński o niektórych atrakcjach poznańskiego zoo. Dodał, że pracownicy nie wiedzą, co stanie się z zamówionymi przez szkoły lekcjami i czy w związku ze strajkiem nauczycieli grupy na nie przyjadą.

Strajk nauczycieli,według szacunków money.pl, może przynieść polskiej gospodarce od 15 do 156 mln zł strat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1br8ob
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1br8ob
Więcej tematów