placeholder_5c3pvf

Strajk nauczycieli 2019. Matur nie będzie? Spotkanie w Warszawie

ZNP spotka się we wtorek z przedstawicielami warszawskich liceów, w których zagrożone są tegoroczne matury - donosi RMF FM. Jak zapowiadał szef Związku Sławomir Broniarz, tego dnia zapadną kluczowe decyzje związane ze strajkiem nauczycieli.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Strajk nauczycieli zagraża egzaminom maturalnym
Strajk nauczycieli zagraża egzaminom maturalnym (East News, Fot: Marcin Bruniecki/REPORTER)
placeholder_5c3pvf

W IX LO im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie Związek Nauczycielstwa Polskiego ma rozmawiać z przedstawicielami szkół średnich m.in. o egzaminach maturalnych. To jedno z liceów, gdzie - ze względu na trwający od 8 kwietnia strajk - nie udało się zwołać rady, która zatwierdziłaby oceny tegorocznych maturzystów.

Zarząd ZNP zastanawia się, co dalej ze strajkiem. W grę wchodzi przerwanie go na czas matur, strajk rotacyjny, lub ponowne rozmowy z rządem. - Powinniśmy wrócić do negocjacji - ale to, co działo się ostatnio, trudno nazwać negocjacjami - podkreślają strajkujący nauczyciele w rozmowie z reporterem RMF FM.

Strajk nauczycieli 2019. Kluczowe decyzje

placeholder_5c3pvf

Strajk nauczycieli, mimo zagrożenia egzaminów maturalnych, wciąż cieszy się dużym poparciem. We wtorek o 11, przed siedzibą MEN ma odbyć się ogólnopolska manifestacja poparcia dla protestujących. Po niej zbierze się prezydium ZNP, na którym zapadną kluczowe decyzje, co dalej ze strajkiem.

Zobacz także: Nauczyciele z "Solidarności" strajkują mimo porozumienia. "To już nie jest strajk związkowy"

- Nie wiem, czy będziemy w stanie rozstrzygnąć ten dylemat moralny. Nie wiem, czy miałbym taką odwagę zablokować moim uczniom dostęp na studia i tego rodzaju dylematy przeżywają wszyscy nauczyciele. Też bardzo poważnie się nad tym zastanawiamy, czy rząd będzie skłonny zmienić rekrutację - mówił szef ZNP Sławomir Broniarz w "Poranku TOK FM".

placeholder_5c3pvf

Strajk nauczycieli 2019. Korepetytor zabiera głos. "Nasz zawód został spłycony"

Masz news, ciekawe zdjęcie lub film? Prześlij nam na dziejesie.wp.pl!

Polub WP Wiadomości
placeholder_5c3pvf
placeholder_5c3pvf