Trwa ładowanie...
d3wttd8

Strajk Kobiet. Wizerunki policjantów upublicznione, KGP reaguje

Kwestia publikacja wizerunku oraz danych osobowych policjantów, którzy mieli osłaniać strajk kobiet budzi wielkie emocje. Komenda Główna Policja uznała to za "skandaliczne", a kierownictwo zastanawia się nad podjęciem kroków prawnych wobec osób ujawniających dane wrażliwe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Strajk Kobiet. Policja może podjąć kroki prawne ws. publikacji wizerunków funkcjonariuszy
Strajk Kobiet. Policja może podjąć kroki prawne ws. publikacji wizerunków funkcjonariuszy (PAP)
d3wttd8

Wizerunki kilku funkcjonariuszy krążą po internecie od czwartku - wtedy doszło też do interwencji policji podczas kolejnego strajku kobiet. Wśród osób, które publicznie domagały się interwencji w tej sprawie, były posłanki opozycji.

- To bardzo nieodpowiedzialne, skandaliczne wręcz zachowanie osób, które to robią, zwłaszcza jeżeli mówimy o parlamentarzystach, którzy dobrze powinni wiedzieć, jakie może to mieć konsekwencje włącznie z możliwością ataków na policjantów i ich rodziny - ocenia w rozmowie z PAP rzecznik Komendy Głównej Policji.

Mariusz Ciarka przekazał, że zdjęcia są nieprecyzyjne a występujące na nich osoby są pokazane "raz w maseczce, inne obok bez". - Podawane i powielane są dalej nieprawdziwe informacje godzące w dobre imię konkretnych osób. Niektórzy z tych policjantów, których nazwiska zostały wskazane już otrzymują groźby, a przerażające jest to, że groźby kierowane są nie tylko do nich, ale również wobec ich rodzin, małżonków i dzieci - dodał policjant.

d3wttd8

Strajk Kobiet. Wiceminister Sellin "zmienił nazwę" protestów

Rzecznik KGP przekonuje, że niektórzy funkcjonariusze (mylnie zidentyfikowani - red.) otrzymują pogróżki. - To są przeważnie policjanci, którzy nie uczestniczyli w żadnych czynnościach na miejscu protestu (...). "Kierownictwo polskiej policji na pewno nie pozostawi policjantów samych sobie i zapewni im pełne wsparcie prawne, a także jak będzie trzeba zapewni i ochronę ich rodzin - zapewnia Mariusz Ciarka.

Komenda Główna nie wyklucza, że może podjąć kroki prawne, obecnie trwa analiza podjęcia takiej czynności. - Wzywamy do zachowania zgodnego z prawem, nie naruszania dobrego imienia Policji i policjantów, uszanowanie prawa do prywatności policjantów i ich rodzin i niepowielania fałszywych informacji, nieprzedstawiania niezweryfikowanych zdjęć, czy nazwisk - dodaje Ciarka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3wttd8

Podziel się opinią

Share
d3wttd8
d3wttd8
Więcej tematów