Trwa ładowanie...
d17xmqp

Strajk kobiet. Studenci UG zapowiadają protest. Władze uczelni wprowadzają dzień wolny

Studenci Uniwersytetu Gdańskiego sprzeciwiają się wyrokowi TK ws. aborcji. Zapowiedzieli, że w środę nie zamierzają brać udziału w wykładach, ćwiczeniach, lektoratach oraz seminariach. Władze uczelni wprowadziły na ten dzień godziny i dni rektorskie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Protesty w Polsce. Uniwersytet Gdański wprowadza dzień wolny od zajęć (Fot.: maps.google.pl)
Protesty w Polsce. Uniwersytet Gdański wprowadza dzień wolny od zajęć (Fot.: maps.google.pl)
d17xmqp

Studenci Uniwersytetu Gdańskiego zapowiadają w mediach społecznościowych strajk. Tłumaczą, że sprzeciwiają się orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji z powodu ciężkich wad płodu. Na znak protestu w środę nie zamierzają brać udziału w wykładach, ćwiczeniach, lektoratach oraz seminariach. Zamiast tego chcą manifestować swoje niezadowolenie. Na sytuację zareagowały już władze uczelni.

Protesty w Polsce. Uniwersytet Gdański wprowadza dzień wolny od zajęć

Najpierw dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego dr hab. Wojciech Zalewski wyznaczył Godziny Dziekańskie na środę od 7 do 21. To oznaczało, że studenci i pracownicy naukowo-dydaktyczni nie będą musieli przychodzić na zajęcia. Potem decyzję o dniu rektorskim podjął również p.o. rektora UG prof. dr hab. Krzysztof Bielawski.

d17xmqp

Przeczytaj: Studentka przerwała wykład sędziego TK Jakuba Steliny. Padły ostre słowa

W poniedziałek studenci 4. roku prawa na Uniwersytecie Gdańskim przerwali wykład prof. Jakuba Steliny. To jeden z sędziów Trybunału Konstytucyjnego, który nie zgłosił zdania odrębnego do wyroku TK ws. aborcji ze względu na wady płodu. Studenci domagają się, aby wykładowca został wyrzucony. Zarzucają mu niekompetencję i brak człowieczeństwa. Nagranie z przerwania wykładu zamieszczono w sieci.

Przerwali wykład sędziego TK. Prof. Jakub Stelina reaguje

W rozmowie z portalem trojmiasto.pl prof. Stelina odniósł się do sprawy. - Mój kodeks etyki nie pozwala mi komentować mojej pracy w Trybunale Konstytucyjnym. Nie mogę powiedzieć też jak głosowałem. Jako wykładowca rozumiem, że wiele osób protestuje, mają do tego prawo. Jednak apelowałbym żeby zachowywać jakąś formę, duża część studentów nie była zadowolona, chciała posłuchać wykładu - mówił wykładowca UG i sędzia TK.

d17xmqp

Przeczytaj również: Protesty w całej Polsce. Podsumowanie poniedziałkowych wydarzeń

Strajk Kobiet. Magdalena Biejat odpowiada abp. Markowi Jędraszewskiemu

Źródło: ug.edu.pl/trojmiasto.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d17xmqp

Podziel się opinią

Share
d17xmqp
d17xmqp
Więcej tematów