Trwa ładowanie...
d2f2esn

Strajk Kobiet. Sprawa 14-latka z Krapkowic. Komendant policji odchodzi

Strajk Kobiet. 14-latek z Krapkowic podał dalej informacje o proteście, do jego domu zapukała policja. Sprawa wywołała sporą burzę. Teraz pojawiają się informacje, że komendant policji stracił stanowisko.
Share
Strajk Kobiet. Sprawa 14-latka z Krapkowic. Komendant policji odchodzi (zdjęcie ilustracyjne)
Strajk Kobiet. Sprawa 14-latka z Krapkowic. Komendant policji odchodzi (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: East News
d2f2esn

Wszystko zaczęło się od tego, że 14-latek z Krapkowic udostępnił post o proteście w ramach Strajku Kobiet. Do jego domu zapukała policja. Nastolatek miał w tym czasie zdalne lekcje.

Chłopiec relacjonował, że policja miała mu powiedzieć, że to, co robi, jest nielegalne, a jego aktywność była "publicznym nawoływaniem do popełnienia czynu zabronionego". Sprawa wywołała spore oburzenie.

Strajk Kobiet. Sprawa 14-latka z Krapkowic. Komendant policji odchodzi

Teraz pojawiają się nowe informacje. Jak podaje "Nowa Trybuna Opolska", podinspektor Józef Chudoba, komendant policji w Krapkowicach, stracił stanowisko. Taką decyzję podjął Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Jarosław Kaleta, który z kolei zasięgnął opinii starosty krapkowickiego Macieja Sonika.

d2f2esn

Powrót do szkół. Bartosz Arłukowicz: to może być tragiczne

To Chudoba miał nakazać swoim podwładnym przeglądanie Facebooka w celu ustalenia osób związanych z krapkowickim Strajkiem Kobiet.

Sonik oświadczył, że poparł wniosek o odwołanie, "mając na względzie reakcję opinii publicznej w związku z ostatnimi działaniami krapkowickiej komendy oraz w trosce o utrzymanie poziomu zaufania społecznego do Policji w Krapkowicach" - to można wyczytać z opinii starosty.

Źródło: "Nowa Trybuna Opolska"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2f2esn

Podziel się opinią

Share
d2f2esn
d2f2esn
Więcej tematów