Trwa ładowanie...
d3y32gc

Strajk Kobiet. Policja w Sejmie? Bogdan Borusewicz ostrzega

Strajk Kobiet. Bogdan Borusewicz zagrał głos ws. manifestacji planowanych na piątek. Były marszałek Senatu poinformował o działaniach służb, które mają zostać podjęte w gmachu Parlamentu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Strajk Kobiet. Borusewicz ostrzega. Parlament zajmą służby
Strajk Kobiet. Borusewicz ostrzega. Parlament zajmą służby (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d3y32gc

Strajk Kobiet od ośmiu dni przetacza się przez ulice miast. Protesty w Polsce zgromadziły tysiące Polek i Polaków, którzy manifestują swój sprzeciw wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji.

Strajk Kobiet. Bogdan Borusewicz ostrzega. Sejm gotowy na protesty

Na piątek w Warszawie Strajk Kobiet planuje duże manifestacje. Niewykluczone jest, że protestujący ponownie pojawią się na ulicy Wiejskiej, by manifestować pod siedzibą Sejmu i Senatu.

d3y32gc

Głos w tej sprawie zabrał były marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, który w mediach społecznościowych poinformował o planowanych działaniach służb.

Strajk kobiet we Wrocławiu. Reakcja posłanki PiS Magdaleny Sroki na szokujące wideo

Strajk Kobiet. Bogdan Borusewicz wprost: wprowadzą duże siły policyjne

"Szef straży marszałkowskiej zadecydował, że wszyscy pracownicy mają w piątek opuścić Sejm i Senat do godz. 12.00" - napisał Bogdan Borusewicz na Facebooku.

d3y32gc

Senator poinformował też, że w związku z planowanymi działaniami Strajku Kobiet, w Sejmie i Senacie mają pojawić się "duże siły policyjne".

Obawy o manifestacje pod gmachem parlamentu są uzasadnione. W środę na Wiejskiej w Warszawie pojawiły się tysiące Polek i Polaków, którzy protestowali przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji ze względu na wady płodu.

Uczestnicy Strajku Kobiet zablokowali wjazd na teren kompleksu parlamentarnego od strony ulicy Wiejskiej i Górnośląskiej. Kilkudziesięciu protestujących próbowało nawet wedrzeć się na teren Kancelarii Sejmu przez garaże, które znajdują się właśnie od strony ulicy Górnośląskiej.

W wyniku próby "włamania się" przez uczestników Strajku Kobiet doszło do starcia z policją, które trwało kilka minut. Ostatecznie funkcjonariuszom udało się odeprzeć protestujących.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3y32gc

Podziel się opinią

Share
d3y32gc
d3y32gc
Więcej tematów