Trwa ładowanie...
d2dna3x

Strajk Kobiet. Mateusz Morawiecki mówi o "skali agresji" i "mowie nienawiści"

- Jesteśmy częścią cywilizacji chrześcijańskiej, w której niesienie pomocy najsłabszym i niepełnosprawnym jest cnotą i nakazem moralnym - podkreślił Mateusz Morawiecki. Premier w najnowszym wywiadzie skomentował bieżące wydarzenia: Strajki Kobiet, walkę z pandemią koronawirusa i skutki wejścia Jarosława Kaczyńskiego do rządu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Strajk Kobiet. Mateusz Morawiecki skomentował spór wokół wyroku TK
Strajk Kobiet. Mateusz Morawiecki skomentował spór wokół wyroku TK (Anadolu Agency via Getty Images, Fot: Anadolu Agency)
d2dna3x

- Kwestia dopuszczalności przerywania ciąży wszędzie na świecie wywołuje emocje, ale skali agresji i mowy nienawiści obserwowanych w ostatnich dniach w Polsce nie da się niczym uzasadnić - stwierdził w wywiadzie udzielonym "Gazecie Polskiej" Mateusz Morawiecki.

Premier podkreślił, że "jesteśmy częścią cywilizacji chrześcijańskiej, w której niesienie pomocy najsłabszym i niepełnosprawnym jest cnotą i nakazem moralnym". I zaznaczył, że obecnie dochodzi do "dehumanizacji" człowieka. - Ważmy słowa - zaapelował.

Premier wypowiedział się również nt. wejścia do rządu Jarosława Kaczyńskiego. Został zapytany o swoje ewentualne obawy przed "superpremierem", którym miałby być prezes PiS.

d2dna3x

- Wybitnych polityków cechuje nie tylko zdolność do dowodzenia grupą, lecz także podnoszenia na wyższy poziom organizacji, które tworzą. To jedna z umiejętności prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Jego doświadczenie i sprawczość polityczna ułatwiają współpracę, a nie ją utrudniają - stwierdził Morawiecki.

Zobacz też: Jarosław Kaczyński wydał oświadczenie. Reakcja Rafała Trzaskowskiego

Koronawirus. Mateusz Morawiecki broni Łukasza Szumowskiego

d2dna3x

Premier skomentował również burzliwe negocjacje i decyzje w obrębie Zjednoczonej Prawicy. Jak zapewnił, "osobiście bardzo ceni sobie ministra Jana Ardanowskiego i liczy, że po burzy przychodzi spokój i będą mogli wspólnie pracować nad reformą polskiego rolnictwa". Morawiecki jest przekonany o "stabilności" większości rządowej.

W wywiadzie premier skomentował również zarzuty formułowane w związku z zakupami Ministerstwa Zdrowia za czasów Łukasza Szumowskiego. - Ministerstwo Zdrowia miało jeden cel – zdobycie sprzętu dla polskich pacjentów, i go zrealizowało. A że wobec jednego z dostawców można sformułować w jakiejś zupełnie innej sprawie wątpliwości? Toczą się teraz postępowania odszkodowawcze, podobnie jak w wielu innych krajach, które też padały ofiarą nadużyć - zaznaczył.

Zapewnił też, że w Polsce nie zabraknie łózek ani respiratorów dla osób z COVID-19. - W ostatnich miesiącach udało nam się dokonać zakupu respiratorów. Na tle innych państw mamy ich – na dziś – spory zapas - uznał Morawiecki.

Premier odpierał również zarzuty opozycji związane z przespaniem wakacji. Zapewnił, że właśnie w tym okresie kupowano odpowiedni sprzęt, a Polska jako jedno z pierwszych w Europie państw uruchomiła szpital rehabilitacyjny dla osób po przejściu zakażenia koronawirusem.

Źródło: "Gazeta Polska"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2dna3x

Podziel się opinią

Share
d2dna3x
d2dna3x
Więcej tematów