Trwa ładowanie...
d3g93oj

Strajk kobiet i Sejm. Cezary Tomczyk komentuje awanturę

- To jest jedna wielka prowokacja przeciwko ludziom, użycie całego instrumentarium państwa, żeby realizować swój diaboliczny plan - stwierdził w Sejmie Cezary Tomczyk. Polityk skomentował słowa Ryszarda Terleckiego i działania straży marszałkowskiej, która chroniła Jarosława Kaczyńskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Strajk kobiet i Sejm. Politycy KO są oburzeni działaniami straży marszałkowskiej
Strajk kobiet i Sejm. Politycy KO są oburzeni działaniami straży marszałkowskiej (PAP, Fot: PAP/Piotr Nowak, Piotr Nowak)
d3g93oj

- Straż marszałkowska, a raczej ci, którzy wydali ten rozkaz, pomylili się bardzo, uznając, że straż marszałkowska to prywatna ochrona Jarosława Kaczyńskiego - powiedział podczas konferencji w Sejmie Cezary Tomczyk.

W jego ocenie straż ochraniająca "dyktatora RP" jest czymś "symbolicznym i strasznym". W jego ocenie służby robią w ostatnich dniach dokładnie to samo na polskich ulicach.

- To jest jedna wielka prowokacja przeciwko ludziom, użycie całego instrumentarium państwa, żeby realizować swój diaboliczny plan - podkreślił Tomczyk.

d3g93oj

Zobacz też: Premier o strajku kobiet. Zapowiada zdecydowane reakcje na wandalizm

W jego ocenie prezes PiS ponosi "osobistą odpowiedzialność" za całą sytuację. - Jest dzisiaj jedno wyjście z tej sytuacji. Uznanie, że tego wyroku nie ma. Że Trybunał Konstytucyjny to nie Trybunał Konstytucyjny - stwierdził polityk.

I przypomniał, że chwilę wcześniej posłowie KO zostali wykluczeni z obrad. - Absolutnie się na to nie godzimy - podkreślił Tomczyk. Jego zdaniem porównanie, którego użył podczas posiedzenia Sejmu Ryszard Terlecki, jest "naganne".

- Nie dziwię się tym ostrym słowom, które padają na ulicach polskich miast - przyznał. Podkreślił, że są "prawdziwe”. Również zdaniem Małgorzaty Kidawy-Błońskiej Terlecki powinien przeprosić. - Nie wolno zachowywać się w tak niegodny sposób - podkreśliła.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3g93oj

Podziel się opinią

Share
d3g93oj
d3g93oj
Więcej tematów