Trwa ładowanie...
d2fuy53

Stosunek do aborcji. Większość Polaków chce utrzymać status quo

W Sejmie leży projekt zaostrzający przepisy dotyczących aborcji. W Trybunale Konstytucyjnym czeka na rozpatrzenie wniosek o stwierdzenie niezgodności z konstytucją obecnych przepisów. A większość Polaków nie chce zmian.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
56,2 proc. Polaków uważa, że nie powinno się zmieniać obowiązującego prawa aborcyjnego
56,2 proc. Polaków uważa, że nie powinno się zmieniać obowiązującego prawa aborcyjnego (PAP)
d2fuy53

Według najnowszego sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" 56,2 proc. Polaków uważa, że nie powinno się zmieniać obowiązującego prawa aborcyjnego. A jeśli ma dojść do zmian to liberalizujących przepisy. Tego zdania jest 29 proc. ankietowanych. Natomiast za zaostrzeniem przepisów opowiada się 8,5 proc. badanych.

Tymczasem podczas procesji Bożego Ciała metropolita poznański abp. Stanisław Gądecki stwierdził, że "nauka nie daje dowodów zwolennikom aborcji", a "zło nie staje się dobrem, bo popiera je większość". Arcybiskup skrytykował też propozycję prezydenta Poznania. Jacek Jaśkowiak chce 24-godzinnych dyżurów ginekologicznych - Ginekolog 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, bez klauzuli sumienia. Pomysłodawca twierdzi, że w tym przypadku kwestie światopoglądowe powinny zejść na drugi plan – stwierdził. – Zabijanie dzieci w łonie matki nie jest kwestią światopoglądową. Przerwanie ciąży kończy się śmiercią organizmu – dodał abp. Stanisław Gądecki.

W Trybunale Konstytucyjnym czeka na rozpatrzenie wniosek o stwierdzenie, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenie płodu jest niezgodna z konstytucją. Podpisało się pod nim ponad stu posłów PiS, Kukiz'15, koła Wolni i Solidarni oraz kilku niezrzeszonych. A w Sejmie znajduje się obywatelski projekt "Zatrzymaj Aborcję", który zakłada, że aborcja ze względu na nieuleczalne i ciężkie wady płodu powinna być zabroniona.

d2fuy53

Zobacz także: Skandal obyczajowy z udziałem posła PiS. Cymański komentuje

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d2fuy53

Podziel się opinią

Share
d2fuy53
d2fuy53
Więcej tematów