Trwa ładowanie...
d3ng20t

"Stop wagarom - wybieram szkołę"

"Stop wagarom - wybieram szkołę" - to akcja
dolnośląskiej policji, która ma na celu zapobieganie
przestępczości wśród młodzieży. W ramach akcji policjanci będą
odwiedzać miejsca popularne wśród młodzieży i sprawdzać, czy
uczniowie nie są na wagarach. Wagarowicze będą odwożeni do szkoły.

Share
d3ng20t

Dolnośląscy policjanci będą w dni robocze w godzinach, gdy w szkołach odbywają się lekcje, kontrolować m.in. salony gier komputerowych, kafejki internetowe, dworce PKP i PKS, galerie i centra handlowe, punkty gastronomiczne, kina, parki.

Jak powiedział Krzysztof Zaporowski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, uczniowie, którzy w czasie trwania zajęć lekcyjnych przebywają poza szkołami, narażeni są na różnego rodzaju zagrożenia, związane m.in. z alkoholem czy narkotykami. Dodał, że z ustaleń policji wynika także, że młodzież dokonująca czynów karalnych najczęściej popełnia je w czasie wagarów.

Zaporowski wyjaśnił, że podstawowym celem akcji jest ograniczenie ucieczek z zajęć szkolnych, ale również poprawa bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, ograniczenie negatywnych zachowań i podnoszenie świadomości uczniów i rodziców na temat odpowiedzialności prawnej wynikającej z ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich.

Akcja "Stop wagarom - wybieram szkołę" potrwa do lutego, ale - jak zaznaczył Zaporowski - jeśli będzie spełniać swoje zadanie, zostanie przedłużona do końca roku szkolnego.

d3ng20t

Podziel się opinią

Share
d3ng20t
d3ng20t
Więcej tematów