PolskaStołeczne kliniki specjalizują się w turystyce medycznej

Stołeczne kliniki specjalizują się w turystyce medycznej

Atrakcyjne ceny i wysokiej klasy specjaliści - to główne atuty stołecznych klinik, które zaczęły specjalizować się w tzw. turystyce medycznej. Rocznie z ich usług korzysta już ponad tysiąc cudzoziemców - pisze "Życie Warszawy".

14.01.2008 | aktual.: 14.01.2008 07:29

Liczba pacjentów z zagranicy stale rośnie. Powstają też nowe kliniki, które rezygnują z polskiego pacjenta na rzecz cudzoziemca - mówi Paweł Paluchowski, prezes kliniki IQMedica, która specjalizuje się w turystyce medycznej.

Obcokrajowcy najchętniej korzystają z usług naszych stomatologów, chirurgów plastycznych, a ostatnio także okulistów. Dentystę w Warszawie ma już wielu mieszkańców Wysp Brytyjskich, szczególnie Szkotów. Natomiast na operacje plastyczne do Warszawy najczęściej przyjeżdżają Brytyjczycy, Skandynawowie, Niemcy i Francuzi - odnotowuje stołeczna gazeta.

Obcokrajowcy mogą liczyć na dużo więcej niż tylko leczenie. Oferuje się im również zorganizowanie podróży i pobytu na czas zabiegu. To jest już standard świadczonych przez nas usług - mówi Paweł Paluchowski z IQMedica. Jak pacjenci dowiadują się o ofercie naszych medyków? Działamy przez przedstawicieli i konsultantów. Najwięcej mamy ich w Wielkiej Brytanii, bo tam nasza oferta pod względem cenowym wypada najatrakcyjniej - wyjaśnia.

Każdy pacjent, który decyduje się na skorzystanie z usług IQMedica, ma zapewnionego osobistego opiekuna. Taka osoba organizuje podróż do Polski, odbiera z lotniska, wozi na badania do kliniki i ustala termin zabiegu. Jeżeli wymagany jest dłuższy pobyt pacjenta, to rezerwuje również dla niego hotel - mówi Paweł Paluchowski.

Usługi dla cudzoziemców oferują również kliniki: Jolly Med na Ochocie i La Perla na Mokotowie. W tej pierwszej pacjenci po zabiegach mają do dyspozycji pokoje typu hotelowego. Przyjezdni z zagranicy leczą się też w sieciowych przychodniach, m.in. w Centrum Damiana. Natomiast w Centrum Medycznym LIM cudzoziemcy stanowią już 20% wszystkich pacjentów.

Medycznych turystów do Warszawy przyciągają przede wszystkim ceny i renoma naszych specjalistów - akcentuje "Życie Warszawy". Założenie porcelanowej koronki kosztuje u nas ok. 600 zł, a w Wielkiej Brytanii trzeba zapłacić już 3 tys. złotych. Zasada jest prosta. Im droższy zabieg, tym bardziej opłaca się wykonać go w Warszawie - przyznaje prezes Paluchowski. (PAP)

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)