Trwa ładowanie...
d2h6d48
d2h6d48

Stępień: denerwują mnie głosy, że wyrzuciliśmy 80 milionów w błoto

- Denerwują mnie głosy, że wyrzuciliśmy 80 milionów w błoto. A jak poszłoby 40 procent? To byśmy powiedzieli, że 60 procent tej kwoty wyrzucimy w błoto? - powiedział o referendum były sędzia Trybunału Konstytucyjnego Jerzy Stępień. Jego zdaniem można by pomyśleć o obniżeniu progu referendalnego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2h6d48

Jerzy Stępień, były sędzia Trybunału Konstytucyjnego przyznał, że referendum przyniosło spore zamieszanie. Podkreślił, że pytania powinny być tak postawione, aby odpowiedź była rozstrzygająca. Ale jego zdaniem powinniśmy wyciągać wnioski z tej sytuacji.

- Denerwują mnie głosy, że wyrzuciliśmy 80 milionów w błoto. A jak poszłoby 40 procent? To byśmy powiedzieli, że 60 procent tej kwoty wyrzucimy w błoto? - przekonywał. Jego zdaniem tak nie można stawiać sprawy. - To pachnie mi populizmem - dodał.

Stępień zwrócił uwagę na być może zbyt wysoki próg wyborczy. - Myślę, że można by pomyśleć o obniżeniu progu referendalnego - powiedział. Jego zdaniem powinno się to jednak odbywać krok po kroku. - Byłbym za zniesieniem progu, który decyduje o ważności referendum w sprawach samorządowych. I zobaczmy, w jaki sposób ludzie się zachowują. Nauczmy się przygotowywania tych referendów - przekonywał.

d2h6d48

Podziel się opinią

Share
d2h6d48
d2h6d48
Więcej tematów