Trwa ładowanie...
d14233h

Stefy czerwone. Co powinieneś wiedzieć o restrykcjach?

Czerwone strefy staną się od soboty codziennością dla prawie połowy Polaków. Restrykcje obejmą niemal wszystkie dziedziny naszego życia. Podpowiadamy, co powinieneś wiedzieć o nowych obostrzeniach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Psycholog wyjaśnia wyniki najnowszych badań
Koronawirus w Polsce. Psycholog wyjaśnia wyniki najnowszych badań (Pexels)
d14233h

Stefy czerwone. Co powinieneś wiedzieć o restrykcjach?

Czerwone strefy regulują kwestie związane m.in. z obłożeniem na imprezach masowych, weselach, ale również kinach i w transporcie publicznym. Co się zmieni?

  • Wydarzenia sportowe mogą się odbywać tylko bez udziału publiczności.
  • Zakaz organizowania targów i kongresów.
  • Siłownie w czerwonej strefie – jedna osoba na 10 m - wesela, przyjęcia komunijne i inne uroczystości rodzinne – maksymalnie 50 osób. Uczestnicy są także zobligowani do zakrywania ust i nosa.
d14233h

Czerwone strefy regulują także zmiany w transporcie publicznym. Pojazdy mogą przewozić tyle osób, ile wynosi 50 proc. liczby miejsc siedzących albo 30 proc. liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących przewidzianych dla konkretnego rodzaju środka lokomocji przy jednoczesnym zachowaniu w pojeździe co najmniej 50 proc. wolnych miejsc siedzących.

Żółte i czerwone strefy. Firmy mają problem

Już od 10 października czerwone strefy objęły aż 38 powiatów. Jednak już w czwartek, 15 października na liście znalazło się ich ponad sto.

d14233h

Czerwone strefy stanowią pokłosie pogarszającej się sytuacji epidemicznej na terenie kraju. Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Są też kolejne ofiary śmiertelne. W ciągu ostatniej doby odnotowano 7 705 zachorowań. Zmarły też 132 osoby - tym samym stwierdzono dobowy rekord ofiar śmiertelnych COVID-19.

Stefy czerwone. Co powinieneś wiedzieć o restrykcjach?

Czerwone strefy obejmą miejsca zamieszkania prawie co drugiego Polaka. W czwartek Ministerstwo Zdrowia ogłosi nową listę powiatów, w których będzie obowiązywał podwyższony reżim sanitarny. Niemal na pewno "czerwona rzeczywistość" pojawi się w Warszawie. A to dla mieszkańców stolicy oznacza spore zmiany.

Czytaj też:Mały "lockdown" jest już pewny. Polska świeci się na czerwono

d14233h

Czerwone strefy zakładają m.in. skrócenie działalności gastronomii do 21.00, ograniczenie liczebności imprez i zgromadzeń, zamknięcie basenów i siłowni, a także limity w sklepach w strefie czerwonej - m.in. o takich nowych obostrzeniach, które wejdą w życie 17 października, zdecydował w czwartek Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d14233h

Podziel się opinią

Share
d14233h
d14233h
Więcej tematów