Trwa ładowanie...

Stefan Pastuszka nie żyje. Władysław Kosiniak-Kamysz żegna profesora

Tragedia na finiszu kampanii wyborczej. Nie żyje prof. Stefan Pastuszka, były senator PSL, wiceminister edukacji. Przewodniczącego sejmiku województwa świętokrzyskiego na Twitterze pożegnał lider Ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz.
Share
Zmarł Stefan Pastuszka
Zmarł Stefan Pastuszka Źródło: East News, Fot: Wojtek Laski/East News
dalyuyi

"Odszedł od nas prof. Stefan Pastuszka, wybitny historyk i nauczyciel akademicki. Był senatorem PSL, wiceministrem edukacji, przewodniczącym sejmiku świętokrzyskiego. Ludowiec z krwi i kości, a nade wszystko dobry, prawy człowiek. Pokój Jego duszy" - napisał na Twitterze Władysław Kosiniak-Kamysz.

Patuszka pożegnali na Facebooku działacze z rodzimych stron. "Bardzo smutna wiadomość. Zmarł prof.dr hab. Stefan Józef Pastuszka, historyk ruchu ludowego, ludowiec, działacz społeczny i polityczny, senator w latach 1993-1997, wiceprzewodniczący Komisji Konstytucyjnej Zgromadzenia Narodowego, przewodniczący sejmiku świętokrzyskiego i wieloletni nauczyciel akademicki, a przede wszystkim wspaniały człowiek! Niech spoczywa w pokoju" - napisali na Facebooku działacze PSL z Kielc.

dalyuyi

Prof. Pastuszka zasiadał również w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji w latach 2010 - 2016. Zmarł w wieku 79 lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czarzasty o kontrowersyjnych słowach Wałęsy: marna wypowiedź

dalyuyi

Podziel się opinią

Share
dalyuyi
dalyuyi
Więcej tematów