Trwa ładowanie...

Statystyka zgonów od czasu wojny. Tylko jeden rok był równie tragiczny

W ciągu 51 tygodni 2020 r. zmarło o 60 tys. osób więcej niż w całym 2019 r. Według statystyk zgonów w Polsce od II wojny światowej tylko jeden rok był równie tragiczny.

Koronawirus zebrał śmiertelne żniwoKoronawirus zebrał śmiertelne żniwoŹródło: PAP
d2so8k5
d2so8k5

W Polsce z powodu pandemii oficjalnie zmarło ponad 27 tys. osób. Część z nich z powodu COVID-19, a część miała także choroby współistniejące. Według danych w Rejestrze Stanu Cywilnego i udostępnionych przez Ministerstwo Cyfryzacji w ciągu 51 tygodni tego roku zmarło ponad 461 tys. osób. To 60 tys. osób więcej niż przed rokiem.

W ubiegłym roku zgonów mieliśmy 401 tys. Jak zauważa "Gazeta Wyborcza", na tysiąc mieszkańców Polski w tym roku zmarło 12 osób. Okazuje się, że od czasu II Wojny Światowej tylko rok 1951 był równie tragiczny jak 2020. Wówczas zmarło ponad 12 osób na tysiąc mieszkańców.

Statystyka objęła nie tylko zgony z powodu koronawirusa, ale wszystkie w ciągu roku.

Jak wylicza gazeta, w 1951 roku 365 osób zmarło na odrę, 308 na tężec, 1377 na krztusiec i 3143 na błonicę. Wówczas rozpoczęła się także wielka epidemia polio w Polsce. Oficjalnie z jej powodu zachorowało ponad 3 tys. osób, a zmarło 250. Umierało również dużo noworodków - na tysiąc żywych urodzonych dzieci zmarło 118.

Koronawirus w Polsce. Były minister zdrowia o obostrzeniach. "Mamy chaotyczny i PR-owski rząd"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2so8k5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2so8k5
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj