Trwa ładowanie...
d17gaht
Marcin Bartnicki

Statistica: poglądy polityczne, religia i pieniądze - co wpływa na samopoczucie psychiczne Polaków?

W najgorszej kondycji psychicznej są mieszkańcy największych miast, pracownicy administracyjno-biurowi i ludzie nie uczestniczący w praktykach religijnych - wynika z badań CBOS. Samopoczucie psychiczne ma też związek z poglądami politycznymi i zarobkami.

Share
d17gaht

Również występowanie zaburzeń psychicznych i zachowania zależy od wielu czynników, m.in. od miejsca zamieszkania. Z danych opublikowanych przez GUS wynika, że najwięcej przypadków śmierci spowodowanych zaburzeniami psychicznymi było w 2013 roku w Gdańsku (53 przypadki), Katowicach i Rudzie Śląskiej. Najkorzystniej według tego wskaźnika wypada Podkarpacie, gdzie nie odnotowano ani jednego takiego zdarzenia.

Statistica to program przygotowywany przez dziennikarzy Money.pl i Wiadomości WP. Pokazujemy w nim zjawiska społeczne i ekonomiczne w innowacyjnym wydaniu. Prezentujemy zaskakujące wyniki badań i dane statystyczne, zestawiając je na animowanych infografikach. Przedstawiamy wyłącznie sprawdzone fakty, bez zbędnych komentarzy ekspertów. Nasze liczby mówią same za siebie.

d17gaht

Podziel się opinią

Share
d17gaht
d17gaht
Więcej tematów