Trwa ładowanie...
d28t3ci

Staruszkowie siedzieli po pas w wodzie. W sieci pojawiło się wstrząsające zdjęcie z domu seniora

W mediach społecznościowych pojawiła się fotografia, która wstrząsnęła internautami i ukazała rozmiar gigantycznej tragedii Teksańczyków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zniszczone domy w stanie Teksas (WP.PL)
d28t3ci

W piątek wieczorem, czasu lokalnego, huragan Harvey nawiedził wybrzeże Teksasu powodując ogromne spustoszenie. Towarzyszyły mu wielkie burze i ulewy. Ratownicy zabrali z dachów zalanych domów i samochodów około tysiąca osób.

Donald Trump ogłosił stan klęski żywiołowej i wezwał "wszystkie możliwe siły ratunkowe" do pomocy w usuwaniu skutków huraganu.

Amerykańskie media podają informację o 5 ofiarach śmiertelnych i kilkunastu rannych. Rząd nie policzył jeszcze strat materialnych, ale nie ma wątpliwości, że są one ogromne.

d28t3ci

Jeden z internautów opublikował na Twitterze zdjęcie, które obiegło światowe media i stało się symbolem tragedii Teksańczyków. Widać na nim całkowicie zalany dom spokojnej starości. Seniorzy siedzą na wózkach i kanapach, a woda sięga im niemal do pasa.

"Potrzebujemy pomocy, natychmiast!" napisał na Twitterze internauta z prośbą o udostępnianie fotografii.

Mężczyzna otrzymał fotografię od swojej teściowej, która jest jedną z rezydentek domu spokojnej starości "La Vita Bella" w miejscowości Dickson. Mimo dramatycznej sytuacji seniorów, pomoc nie nadchodziła. Timothy McIntosh postanowił opublikować zdjęcie na Twitterze i poprosić internautów o pomoc. Fotografię natychmiast udostępniono ponad 2000 razy, co przyczyniło się do szybkiej interwencji służb ratunkowych, które ewakuowały 18 seniorów. Nikomu nic się nie stało.

d28t3ci

Podziel się opinią

Share

d28t3ci

d28t3ci
Więcej tematów