Trwa ładowanie...
d49a0vx

Staruszka nie podzieli się z nikim opłatkiem. 50 zł wystarczy, by to zmienić

24 grudnia br. 320 osób zostanie bez bliskich. My zasiądziemy do rodzinnej wigilii, a oni? Stowarzyszenie "mali Bracia Ubodzy" namawia do ufundowania osobom starszym wyjątkowej kolacji. Jeden banknot może odmienić ich życie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Samotna wigilia starszej osoby nie musi tak wyglądać
Samotna wigilia starszej osoby nie musi tak wyglądać (Screen / YouTube)
d49a0vx

"Mamy pod opieką ponad 300 samotnych starszych osób w Warszawie, Poznaniu, Lublinie i Pruszkowie" – czytamy na stronie stowarzyszenia. Wolontariusze chcą spędzić z nimi wigilijny wieczór, zapraszając do wielkiego stołu. Przy nim podzielą się opłatkiem, razem zjedzą barszcz z uszkami i rybę, dostaną prezenty. Jest tylko jeden warunek.

- To właśnie w święta nasi seniorzy najbardziej odczuwają samotność. My wychodzimy naprzeciw ich potrzebom i chcemy zorganizować im spotkanie, gdzie odtworzymy namiastkę domowych świąt - mówi "Esce" Joanna Kukier, współorganizatorka akcji, o której głośno było również rok temu.

Jak się dowiadujemy, wystarczy wpłacić 50 złotych na Wigilię jednego człowieka, który nie ma szans spotkać się z bliskimi. W tej cenie mieści się wszystko - od kolacji po symboliczny upominek. Z drugiej strony, czy da się wycenić poczucie wspólnoty, choć przez wieczór? Samotni seniorzy dzięki finansowemu wsparciu internautów mogli już wyjechać na wakacje czy zjeść pyszny obiad w miłym towarzystwie. Ich najsmutniejszy dzień w roku też da się odczarować.

d49a0vx

Podziel się opinią

Share
d49a0vx
d49a0vx
Więcej tematów