Trwa ładowanie...

Starlink nad Polską. Kosmiczne show Elona Muska znów na niebie. Najpierw start rakiety Falcon 9

Przelot satelitów systemu Starlink stworzonego przez milionera i twórcę Space X Elona Muska to niesamowite zjawisko na niebie. 16 maja rakieta Falcon 9 wyniesie na orbitę kolejną partię urządzeń. Nowy pociąg satelitów Starlink zobaczymy w niedzielę wieczorem na niebie w Polsce.

Share
SpaceX Falcon 9
SpaceX Falcon 9Źródło: NurPhoto via Getty Images, Fot: NurPhoto
d3vzumc

Po raz pierwszy pociąg satelitów Starlink mogliśmy oglądać na polskim niebie przed tygodniem. Niesamowite widowisko przyciągnęło uwagę nie tylko zaprawionych obserwatorów nieboskłonu, ale również okazyjnych fascynatów. Nic dziwnego, efekt był niesamowity.

Start rakiety Falcon 9 i nowy przelot satelitów Starlink nad Polską

Już w niedzielę 16 maja kolejna okazja. 20 minut po starcie, około godziny 1:14 rakieta Falcon 9 przeleci nad Polską z nową porcją Starlinków.

d3vzumc

- Będzie przypominała jasną gwiazdę poruszającą się po niebie z zachodu w kierunku południowo zachodnim - wskazuje blog Zbyszek z bloga Nocneniebo.pl

Rakieta Falcon 9 umieści na orbicie kolejną serię, tym razem 52 satelitów Starlink, które przelecą nad Polską pierwszy raz jeszcze w niedzielę 16 maja o godzinie:

  • 21:53,
  • 23:33
  • 01:14

Widowisko zapowiada się wyśmienicie. Będziemy mieli do czynienia z prawdziwym kosmicznym pociągiem. Bardzo jasne, lecące blisko siebie satelity przetną niebo nad Polską.

d3vzumc

Starlink. Czyli Satelity Elona Muska

Starlink to pomysł milionera Elona Muska na zapewnienie na całym świecie dostępu do bezprzewodowego internetu. System składający się z kilkadziesiąt tysięcy satelitów wyniesionych na orbitę, ma pokryć siecią internetową nawet najbardziej odludne miejsca. Inicjatywa ma wspomóc głównie kraje tzw. Globalnego Południa, gdzie dostęp do sieci Starlink jest tańszy niż np. w Polsce.

Start rakiety Elona Muska. Projekt Starlink podbija kosmos

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3vzumc

Podziel się opinią

Share
d3vzumc
d3vzumc
Więcej tematów