Trwa ładowanie...

Starcia z policją w Bułgarii. Protesty ws. Romów

Co najmniej pięć osób zostało rannych w starciach antyromskich manifestantów z policją w Gabrowie w Bułgarii. Miasto zostało zamknięte przez służby. Odcięto nawet dostęp do sieci.
Share
Do Gabrova skierowano policję z okolicznych garnizonów
Do Gabrova skierowano policję z okolicznych garnizonówŹródło: Forum, Fot: STOYAN NENOV
d43tnpd

Protesty wybuchły po tym, jak w internecie pokazano nagranie napadu na sklepikarza, którego miało dopuścić się kilku młodych Romów. Do Gabrowa zaczęli zjeżdżać członkowie organizacji skrajnej prawicy - wyjaśnia BBC News. Demonstranci próbowali m.in. zaatakować komendę policji i zająć gmach magistratu w 70 tys. mieście w środkowej Bułgarii.

W zamieszkach, które wybuchły po tym, jak na miejsce przyjechał wicepremier Tomisław Donczew, rannych zostało co najmniej pięć osób, a kilkanaście zatrzymano. Zniszczone zostały radiowozy i elewacje budynków.

Służby spodziewają się w piątej kolejnych manifestacji. Policja zdecydowała się na odcięcie internetu, żeby powstrzymać napływ nowych protestujących do Gabrowa.

Antyromskie nastroje w Bułgarii są bardzo silne, szczególnie w mniejszych miejscowościach i w miastach, gdzie znajdują się dzielnice zamieszkane przez Romów.

d43tnpd

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Skandaliczne słowa senatora PiS. Joanna Lichocka przyznaje: palnął

d43tnpd

Podziel się opinią

Share
d43tnpd
d43tnpd
Więcej tematów