Trwa ładowanie...
d3fnnxn
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Starcia imigrantów z policją na wyspie Lesbos w Grecji

Ok. 200 niezarejestrowanych imigrantów próbujących dostać się na statek starło się z policją i funkcjonariuszami straży przybrzeżnej na greckiej wyspie Lesbos - poinformował rzecznik straży. Telewizja pokazała imigrantów obrzucających policjantów kamieniami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Starcia imigrantów z policją na wyspie Lesbos w Grecji
(AFP, Fot: Angelos Tzortzinis)
d3fnnxn

Rzecznik Nikos Lagkadianos powiedział, że imigranci "próbowali dostać się na prom stojący w porcie, ale zostali odparci przez policję i straż przybrzeżną". Do rozproszenia tłumu siły bezpieczeństwa użyły gazu łzawiącego - podał przebywający na miejscu reporter greckiej telewizji ANT1.

Burmistrz Mitilini, największego miasta na Lesbos, zaapelował o pomoc i zwrócił się do rządu w Atenach, by ogłosił na wyspie stan wyjątkowy. - Od czterech miesięcy powtarzam, że w moich rękach jest bomba, a jej lont powoli się dopala - powiedział burmistrz Spiros Galinos, którego wypowiedź przekazała grecka telewizja.

d3fnnxn

- Dwa dni temu wysłałem (do rządu) list z prośbą o ogłoszenie na wyspie stanu wyjątkowego. Dziś proszę premier (Wasiliki Tanu) o natychmiastowe udzielenie nam pomocy; sytuacja tutaj staje się nie do zniesienia - podkreślił.

Komisja Europejska potwierdziła w piątek, że chce zaproponować relokację między kraje UE dodatkowych 120 tys. imigrantów, oprócz 40 tys., których rozdzielenie zaproponowano w czerwcu.

Grecja znalazła się "na pierwszym froncie kryzysu imigracyjnego" - przypomina Reuters, dodając, że każdego dnia na greckich wyspach lądują setki ludzi, z których wielu ucieka przed wojną i biedą we własnym kraju.

d3fnnxn

Podziel się opinią

Share

d3fnnxn

d3fnnxn
Więcej tematów