Trwa ładowanie...
Starcia demonstrantów z policją w Lipsku
x-news/TVN 24

Starcia demonstrantów z policją w Lipsku

Demonstracja zorganizowana w Lipsku przez krytyczny wobec islamu ruch Legida zgromadziła 15 tys. uczestników, a równocześnie przeciwko tej imprezie protestowało ponad 20 tys. ludzi - poinformowały władze miejskie. Pod koniec demonstracji, doszło do zamieszek, w tym ataków na policjantów. Jak poinformowała agencja dpa, wielu funkcjonariuszy zostało rannych.
Share
d3kx0xl

W pobliżu dworca głównego starli się zwolennicy Legidy z uczestnikami kontrdemonstracji. Gdy policja próbowała ich rozdzielić, funkcjonariusze zostali zaatakowani pałkami, butelkami i kamieniami. Nie wiadomo na razie, przez którą ze stron.

Rannych zostało wielu policjantów, a także reporter jednej z gazet, któremu zniszczono sprzęt fotograficzny. Policja aresztowała trzech demonstrantów.

d3kx0xl

Podczas manifestacji 15 tysięcy zwolenników Legidy, porządku w Lipsku pilnowało blisko 4 tysiące policjantów. W tym samym czasie w kontrdemonstracji protestowało ponad 20 tysięcy ludzi.

Legida to lokalne odgałęzienie ruchu Pegida (skrót niemieckiej nazwy Patriotyczni Europejczycy przeciwko Islamizacji Zachodu), który od jesieni ubiegłego roku organizuje w Dreźnie cotygodniowe demonstracje przeciwko nadmiernym jakoby wpływom muzułmanów na życie społeczne w Niemczech i rzekomemu tolerowaniu przez władze tego zjawiska.

d3kx0xl

Podziel się opinią

Share
d3kx0xl
d3kx0xl
Więcej tematów