Trwa ładowanie...

Stanisław Karczewski wrzuca do sieci grafikę. Wywołuje burzę

Wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego na konwencji PiS w Jasionce, w którym apelował o "gryzienie trawy", by obronić "polskie rodziny i dzieci" przed zgubnym wpływem LGBT, wywołało falę komentarzy. Teraz dołączył do tej dyskusji marszałek Senatu Stanisław Karczewski, wrzucając do sieci budzącą kontrowersje grafikę.

Stanisław Karczewski wrzuca do sieci grafikę. Wywołuje burzęŹródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d2acaqk

"Prezes PiS w Rzeszowie: Mówimy 'Nie!' atakowi na dzieci. Nie damy się zastraszyć. Będziemy bronić polskie rodziny" - napisał na swoim profilu na Twitterze Karczewski. Dołączył też wymowną grafikę, na której przedstawiono czteroosobową rodzinę: mamę, tatę i dwójkę dzieci - chłopca i dziewczynkę, pod parasolem z napisem "PiS". Chroni on przed spływającym "tęczowym deszczem", który - jak łatwo się domyślić - ma symbolizować ruchy LGBT.

Wpis natychmiast wywołał falę komentarzy. "Co za obrzydliwy i kłamliwy mem. Jak każda dyktatura dzielicie ludzi, szukacie wrogów i ich atakujecie w podły sposób" - napisała jedna z internautek. "Idiotyczna grafika, niegodna lekarza jakim Pan podobno jest.... " - napisał inny.

d2acaqk

"Cudowny mem! Polska rodzina, czekająca na pisowski PKS ,żeby zobaczyć dwa srebrne budynki w Warszawie" - skomentował post Karczewskiego kolejny użytkownik Twittera.

Część komentujących wpis zastanawiała się przed kim PiS ma zamiar bronić dzieci. "Tęcza, to znak przymierza Boga - wymowne zwłaszcza dzisiaj, gdy kościół boryka się z nierozliczoną pedofilią" - zwraca uwagę jeden z komentujących wpis. "Może boicie się, że uświadomione dzieci nie dadzą się omamić pedofilom, zwłaszcza tym kościelnym?!" - zastanawia się kolejny.

Wśród dziesiątek komentarzy są też nieliczne, wspierające marszałka. "Ciekawe, że tu sami lewacy się zebrali, żeby komentować. Otóż zapewniam i pana Marszalka I tych, którzy specjalnie piszą pod jego tweetami, żeby siać ferment: jest mnóstwo ludzi po prawej stronie, którzy przyjęli te słowa z radością i wielką ulgą. Dziękuję w ich i swoim imieniu" - napisała jedna z internautek.

d2acaqk

"Najbardziej obrzydliwa grafika jaką ostatnio widziałem. Już były takie partie, które „chroniły” narody przed zgubnymi wpływami homoseksualizmu Kilkadziesiąt lat temu w komunizmie i jeszcze wcześniej u naszych sąsiadów na zachodzie. Tam po prostu wsadzano gejów do obozów" - skomentował ostro wpis marszałka Senatu Tomasz Lis.

Internauci znaleźli wkrótce w sieci grafike, która bardzo przypomina tę, zamieszczoną na profilu marszałka Senatu. Opublikował ją w 2017 roku na swoim koncie na Twitterze Jacek Międlar.

"Kiedyś Pan Międlar dziękował publicznie ministrom Ziobrze i Jakiemu za wsparcie. Dzisiaj dołącza do nich cały PiS na czele z marszałkiem Senatu" - skomentował podobieństwo obu grafik poseł PO Arkadiusz Myrcha.

"PiS zawsze pokazuje, ze ma twarz Gowina, a na końcu zawsze wyłazi Międlar" - napisał poseł PO Sławomir Nitras.

Podczas przemówienia w Jasionce prezes PiS nawiązał do Warszawskiej Deklaracji LGBT+, którą podpisał Rafał Trzaskowski. - W niektórych miejscach w Polsce już jest stosowana specyficzna socjotechnika, którą trudno nazwać wychowaniem. W jej centrum jest bardzo wczesna seksualizacja dzieci - mówił Kaczyński.

d2acaqk

- To jest nie do uwierzenia. To się zaczyna w wieku 0-4. Im bardziej się to czyta, tym bardziej włosy dęba stają. Ma być dokonywana koncentracja na ważnej, ale przecież nie jedynej sferze życia. Ma być podważana kwestia tożsamości chłopców i dziewczynek - podkreślał.

- Tolerancja być musi, jest oczywistością, ale nie można mylić tolerancji z afirmacją, bo afirmacja to wsparcie, to zgoda, by jakieś zjawisko się rozszerzało. W Polsce rodzina, małżeństwo są afirmowane przez kulturę, ale i przez prawo. Chcemy je wspierać. Będziemy mówić "nie" atakowi na dzieci. Polscy rodzice mają prawo do wychowywania własnych dzieci. To podstawowa funkcja rodziny, będziemy jej bronić i nie damy się zastraszyć kampaniami – grzmiał Kaczyński na konwencji PiS.

Zobacz także: Kaczyński o opozycji: zabiorą to co daliśmy, począwszy od 500+

d2acaqk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2acaqk
Więcej tematów