Trwa ładowanie...
d35lfxb

Stanisław Karczewski "czuje", że prezydent podpisze nowelizację ustawy o IPN

„Czuję, że prezydent podpisze ustawę o IPN. Nie mówię, że to przesądzone, ale myślę, że podpisze” - mówił w Radiu Zet Marszałek Senatu, Stanisław Karczewski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marszałek Senatu, chce przyjęcia nowelizacji ustawy o IPN
Marszałek Senatu, chce przyjęcia nowelizacji ustawy o IPN (East News)
d35lfxb

Dzisiaj prezydent ogłosi decyzję ws. ustawy o IPN. Zostanie podana o godzinie 11. Wydane zostanie również w tej sprawie oświadczenie.

Zdaniem marszałka senatu tak szybkie procedowanie ustawy przez Senat "to nie był błąd".
- Pojawiały się bardzo ostre wypowiedzi, mieliśmy tsunami skrajnych wypowiedzi. Byłem głęboko przekonany, że jak uchwalimy ustawę o IPN, to skrajne poglądy i naciski zostaną wyciszone - tłumaczy. - I one się wyciszyły – dodaje marszałek Senatu.

W wywiadzie z radiem tłumaczył również, że szybkie przyjęcie ustawy było po to, by „wyeliminować ekstremalne pomysły takie, jak odrzucenie ustawy i wprowadzenie irracjonalnych poprawek”.

d35lfxb

Według ustawy o IPN, każdy kto publicznie i wbrew faktom przypisuje polskiemu narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką lub inne zbrodnie przeciwko ludzkości, pokojowi i zbrodnie wojenne - będzie podlegał karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech.

Źródło: radiozet.pl

d35lfxb

Podziel się opinią

Share

d35lfxb

d35lfxb
Więcej tematów