Trwa ładowanie...
slanisław gawłowski

Stanisław Gawłowski w areszcie. Nowe informacje

Były sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej Stanisław Gawłowski przebywa w areszcie od połowy kwietnia. Polityk może usłyszeć nowe zarzuty, najpierw jednak 11 lipca sąd zdecyduje o przedłużeniu jego aresztu.

Share
Stanisław Gawłowski w areszcie. Nowe informacje
Źródło: PAP, Fot: Marcin Bielecki
d3xi7d3

Sąd w Szczecinie zajmie się wnioskiem prokuratury o przedłużenie aresztu dla Stanisława Gawłowskiego. Wyznaczono datę - 11 lipca - informuje Radio Zet. Do tego czasu Sejm nie zdecyduje, czy odebrać mu immunitet. To umożliwiłoby postawienie politykowi nowych zarzutów.

Prokuratura nie będzie mogła we wniosku powołać się na zagrożenie wysoką karą ani na ewentualne mataczenie w sprawie nowych zarzutów.

Przypomnijmy, że Gawłowski został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBA 13 kwietnia, gdy bez wezwania stawił się w siedzibie szczecińskiej delegatury Prokuratury Krajowej. Usłyszał pięć zarzutów, w tym trzy o charakterze korupcyjnym. dotyczą okresu, gdy sprawował funkcję wiceministra ochrony środowiska w rządach PO-PSL. Miał wtedy przyjąć co najmniej 175 tys. zł łapówki w gotówce, a także dwa zegarki warte blisko 25 tys. zł.

d3xi7d3

Dzień przed przedstawieniem zarzutów Gawłowskiemu Sejm wyraził zgodę na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie posła.

Prokuratura wnioskowała o zastosowanie wobec posła trzymiesięcznego aresztu, argumentując, że zachodzi obawa matactwa procesowego.

Źródło: Radio Zet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3xi7d3

Podziel się opinią

Share
d3xi7d3
d3xi7d3
Więcej tematów