Trwa ładowanie...
djtr6ww

Stan zdrowia Jarosława Kaczyńskiego. Beata Mazurek zabrała głos

Ze stanem zdrowia prezesa Jarosława Kaczyńskiego jest coraz lepiej. Zapewniła o tym rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Spodziewa się "świetnej formy" prezesa PiS na niedzielnej konwencji ugrupowania. - Czujemy, że prezes pilnuje partii - podkreśliła.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W niedzielę odbędzie się konwencja Prawa i Sprawiedliwości
W niedzielę odbędzie się konwencja Prawa i Sprawiedliwości (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
djtr6ww

Mimo że Jarosław Kaczyński przez pewien czas był nieobecny z powodu problemów z kolanem, pełnił obowiązki prezesa PiS. - Czujemy, że prezes wie, co dzieje się w partii, pilnuje tej partii. No, ale czasami pojawia się rozprzężenie, potrzebna jest taka, a nie inna decyzja, żeby zdyscyplinować środowisko - powiedziała w radiowej Jedynce Beata Mazurek.

Zdyscyplinowanie polityków, jak mówiła rzeczniczka PiS, jest konieczne między innymi wtedy, gdy ktoś z PiS buduje swój własny komitet wyborczy wbrew stanowisku partii.

Zapewniła, że prezes PiS czuje się coraz lepiej. - Będzie twarzą kampanii samorządowej Prawa i Sprawiedliwości, jako lider partii i Zjednoczonej Prawicy. Będzie uczestniczył w niedzielnej konwencji i całej kampanii wyborczej na tyle, na ile mu czas i obowiązki pozwolą. Nie może być inaczej. Mam nadzieję, że w niedzielę będzie w świetnej formie - podkreśliła.

djtr6ww

Zobacz także: Sondaże obiecujące dla Wassermann. Andrzej Halicki komentuje

Niedziela - ważny dzień dla PiS

Ważnym punktem konwencji PiS będzie przemówienie Kaczyńskiego. Nie zdradziła szczegółów. Jednocześnie zaznaczyła, że "będzie ono nawiązywało do sytuacji, która jest obecnie, i do tego, co jest przed nami - do wyzwań, które przed nami stoją nie tylko związanymi z kampanią samorządową, a też przed kolejnymi kampaniami".

djtr6ww

Wirtualna Polska dowiedziała się więcej na temat niedzielnej konwencji, niż zdradziła Mazurek.

Rzeczniczka PiS przyznała, że na konwencji wystąpi też premier Mateusz Morawiecki. Jego przemówienie będzie dotyczyło tego, co może dla samorządów zrobić rząd. Jak dodała, będą pozytywne emocje, przekaz, energia. Wszystko po to, by, jak stwierdziła, naładować akumulatory PiS i zwolenników ugrupowania. A także, by trafić z przekazem do Polaków, by głosowali na PiS.

Prawo i Sprawiedliwość ma plany na to, co będzie robić po konwencji. Przedstawiciele ugrupowania zamierzają jeździć po kraju i spotykać się z Polakami. - Wierzymy, że tak, jak zrobiliśmy program wyborczy, który dał nam zwycięstwo w parlamencie i realizujemy ten program, tak w samorządach też będziemy zdeterminowani do tego, by nasze obietnice wdrażać w życie tak, by Polakom żyło się lepiej i z tych wyborów byli zadowoleni - powiedziała.

djtr6ww

Mówiła też o kandydatach, których PiS wystawi w wyborach samorządowych. - Najważniejsze jest to, żeby byli na tyle ofensywni, na tyle skuteczni, na tyle dobrzy, by można było osiągnąć wynik wyborczy taki, który daje sukces. Gramy o to, by zdobyć jak najwięcej. Ufamy, że to się uda - kontynuowała.

Na koniec oceniła, że PiS powinien rządzić samodzielnie. - Ale mamy demokrację i wybór należy do każdego człowieka, który na te wybory pójdzie - dodała.

Źródło: Polskie Radio

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

djtr6ww

Podziel się opinią

Share
djtr6ww
djtr6ww
Więcej tematów