Trwa ładowanie...

Stan Lee nie żyje. Świat żegna legendę komiksu

Stan Lee był jednym z ojców komiksu. To on stworzył postać Spider- Mana. Prawdopodobną przyczyną śmierci artysty było wycieńczenie organizmu spowodowane przewlekłym zapaleniem płuc.
Share
Stan Lee nie żyje. Legenda komiksu odeszła w wieku 95 lat.
Stan Lee nie żyje. Legenda komiksu odeszła w wieku 95 lat.Źródło: PAP
d3522nf

Stan Lee – Marvel nie będzie już taki sam

Stan Lee to jeden z twórców imperium komiksów Marvela. To spod jego ręki wyszły pierwsze opowieści o człowieku pająku. Stan Lee oprócz tworzenia komiksów, piastował również stanowisko prezesa Marvel Comics. To właśnie on podjął decyzję o realizacji projektów związanych z postaciami Thora, Hulka, Iron Mana, Doktora Strange’a, czy Daredevila. Fanom filmowego uniwersum Marvela Stan Lee zapadł w pamięci ze względu na epizodyczne i humorystyczne scenki w każdym z 20 filmów o superbohaterach tej wytwórni.

Stan Lee – długa choroba

Stan Lee odszedł w wieku 95 lat. O śmierci legendy komiksu poinformowała jego córka. W wypowiedzi dla TMZ tak mówiła o ojcu "Mój ojciec kochał wszystkich swoich fanów. Był najwspanialszym i najporządniejszym człowiekiem". Oficjalna przyczyna śmierci autora nie jest jeszcze znana. Chwilowo mówi się o wycieńczeniu organizmu spowodowanym długotrwałym zapalenie płuc. Stan Lee zmagał się również z chorobą układu wzrokowego. Niebawem powinno ukazać się oficjalne oświadczenie z informacją o przyczynie śmierci.

d3522nf

Stan Lee w filmach o superbohaterach

d3522nf

Podziel się opinią

Share
d3522nf
d3522nf
Więcej tematów