Trwa ładowanie...
d32o8pi

Stacja Warszawa Stalowa już w 2017 roku

Lepsze połączenia kolejowe z Warszawy do Ożarowa, Sulejówka, Rembertowa i Mińska Mazowieckiego zapowiadają Polskie Linie Kolejowe. W Warszawie pojawi się również nowa stacja - Warszawa Stalowa. Pierwsze prace ruszą już w 2107 roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stacja Warszawa Stalowa już w 2017 roku
(WawaLove.pl)
d32o8pi

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały w piątek umowę, która pozwoli na przebudowę stacji na trasie Ożarów-Warszawa Gdańska-Mińsk Mazowiecki. - Projekt pozwoli na zwiększenie przepustowości pociągów jadących do Warszawy, zwłaszcza w godzinach szczytu - mówi WawaLove.pl Maciej Dutkiewicz z zespołu prasowego PLK SA.

Więcej połączeń w godzinach szczytu

PLK zaplanowały przebudowę czterech stacji - w Ożarowie Mazowieckim, Sulejówku Miłosnej, Mińsku Mazowieckim i w Rembertowie. W Dębem Wielkim, gdzie jest tylko przystanek, powstanie stacja, gdzie będą mogły wyprzedzać się pociągi. Przebudowa stacji będzie polegała m.in. na wymianie rozjazdów, co zapewni wyższą prędkość pociągów. Roboty obejmą również modernizację systemów sterowania ruchem kolejowym oraz budowę dodatkowych torów pozwalających zmienić kierunek pociągu na końcowej stacji. Pozwoli to uruchamiać częstsze lub zupełnie nowe połączenia np. ze stacji Sulejówek Miłosna i z Ożarowa Mazowieckiego. Dzięki temu przewoźnicy będą mogli zwiększyć liczbę połączeń kolejowych do stolicy w godzinach szczytu.

d32o8pi

Nowy przystanek - Warszawa Stalowa

Nowy przystanek powstanie w pobliżu wiaduktu kolejowego nad ulicą Radzymińską na torach biegnących z Rembertowa do stacji Warszawa Gdańska. Priorytetem będzie zapewnienie pasażerom jak najwygodniejszej drogi dojścia do przystanków komunikacji miejskiej i do planowanej stacji metra. Jak powiedział WawaLove.pl rzecznik PLK, nowa stacja będzie miała blisko 400 metrów i dwa główne wyjścia - jedno prowadzić będzie bezpośrednio na ul. Radzymińską, drugie na Stalową (mniej więcej tam, gdzie obecnie stoi supermarket Tesco). Nowy przystanek powstanie w pobliżu wiaduktu kolejowego nad ulicą Radzymińską, na torach biegnących z Rembertowa do stacji Warszawa Gdańska. Pasażerowie będą mogli szybko dostać się z tego przystanku np. do stacji metra Szwedzka.

8 mld zł na inwestycje kolejowe

Wykonawca, Konsorcjum firm IDOM Ingenieria y Consultoria Lider oraz IDOM Inżynieria Architektura i Doradztwo Sp. z o.o. - Partner - z którym PLK podpisały umowę wartą 778 tys. zł przygotuje w ciągu roku szczegółową dokumentację potrzebną do realizacji tego zadania. Następnym krokiem ku inwestycji usprawniającej ruch kolejowy w stolicy będzie wybór wykonawcy, który w trybie „zaprojektuj i zbuduj” zrealizuje zadanie. - Rozpoczęcie prac zaplanowano na rok 2017 - mówi Dutkiewicz.

Przebudowa stacji na trasie Ożarów-Warszawa Gdańska-Mińsk Mazowiecki jest jedną z kilku zaplanowanych inwestycji, które usprawnią aglomeracyjny ruch kolejowy w stolicy. Prace obejmą trzy linie obwodowe oraz na linię średnicową. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w latach 2014 - 2020 w aglomeracji warszawskiej przeznaczą 8 mld zł na inwestycje kolejowe.

d32o8pi

Podziel się opinią

Share
d32o8pi
d32o8pi
Więcej tematów