Trwa ładowanie...

Środa Popielcowa jest dniem wolnym od pracy?

Środa Popielcowa wypada 17 lutego 2021. Tym samym rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Czy Środa Popielcowa to dzień wolny od pracy?

Środa Popielcowa to dzień wolny od pracy?Środa Popielcowa to dzień wolny od pracy?Źródło: Pixabay
d4iw8zq
d4iw8zq

Środa Popielcowa wyznacza początek Wielkiego Postu

Środa Popielcowa, która jest pierwszym dniem Wielkiego Postu, jest świętem zalecanym. Oznacza to, że według prawa kanonicznego wierni nie muszą w tym dniu iść do kościoła i uczestniczyć we mszy świętej. Niemniej w kościołach odprawiane są msze połączone z obrzędem posypania głów popiołem.

Czy Środa Popielcowa jest dniem wolnym od pracy?

Środa Popielcowa to jedno z wielu świąt chrześcijańskich. Niektóre z nich, jak np. Boże Narodzenie czy Wielkanoc, są w Polsce dniami ustawowo wolnymi od pracy. Wiele osób zastanawia się, czy tak samo jest również w przypadku Środy Popielcowej. Czy pierwszy dzień Wielkiego Postu to dzień wolny od pracy?

Odpowiedź na pytanie, czy w Środę Popielcową trzeba iść do pracy, ważna jest zwłaszcza dla osób, które chciałyby uczestniczyć we mszy świętej i obrzędzie posypania popiołem. Dla nich dzień wolny od pracy, który przypadałby w Środę Popielcową, byłby sporym ułatwieniem.

Niestety, tych, którzy liczyli na to, że 17 lutego w Środę Popielcową jest dzień wolny od pracy, musimy rozczarować. W tym dniu jest normalny dzień roboczy i nie ma wolnego. Oczywiście wolne mogą mieć tylko te osoby, które skorzystają z urlopu. Pozostali normalnie będą pracować.

Zgrzyt w PO. Małgorzata Kidawa-Błońska odpowiada Julii Piterze

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4iw8zq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4iw8zq
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj