Trwa ładowanie...
d4hxd77
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Sprawca zamachu w Susie szkolił się w Libii

Seifedin Rezgui, który w piątek zastrzelił 38 osób w ataku terrorystycznym w nadmorskim kurorcie Susa, przeszedł szkolenie w Libii - poinformował tunezyjski sekretarz stanu ds. bezpieczeństwa Rafik Chelly.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Brytyjscy turyści na plaży w Suse
Brytyjscy turyści na plaży w Suse (PAP/EPA, Fot: Mohamed Messara)
d4hxd77

Dodał, że sprawca zamachu przedostał się do Libii z Egiptu, gdzie odbywał studia. W położonym w zachodniej Libii mieście Sabrata w styczniu został przygotowany do organizacji zamachów. W tym samym czasie szkolenie w Libii odbywali sprawcy ataku w muzeum Bardo w Tunisie 18 marca.

Piątkowy atak, przeprowadzony na plaży w pobliżu hotelu w Susie jest najpoważniejszym aktem terroru w historii Tunezji. Zginęło 38 osób, w tym 30 obywateli Wielkiej Brytanii. Zamach stworzył zagrożenie dla turystycznej atrakcyjności Tunezji dla gości zagranicznych, obawiających się kolejnych ataków.

Sąsiadująca z Tunezją Libia pozostaje pogrążona w wewnętrznym konflikcie o władzę od obalenia Muammara Kadafiego w 2011 roku. Niestabilne państwo w coraz większym stopniu przyciąga organizacje terrorystyczne, które wykorzystując jego słabość rozszerzają swoją działalność i zakładają bazy szkoleniowe na jego terytorium.

W marcu Chelly informował, że obozy szkoleniowe dla Tunezyjczyków działają m.in. w libijskich miastach Bengazi i Darna.

d4hxd77

Podziel się opinią

Share

d4hxd77

d4hxd77
Więcej tematów