Trwa ładowanie...
d1q8c86
d1q8c86

Sprawca skandalu we Władywostoku wyrzucony z milicji

Władze we Władywostoku na południowym
wschodzie Rosji zwolniły podpułkownika milicji Aleksandra Łysenkę,
który w piątek na oczach milionów telewidzów uderzył w czasie
pacyfikowania demonstracji małą dziewczynkę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1q8c86

Łysenko był zwierzchnikiem miejscowej Generalnej Inspekcji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (GIBDD). Oprócz sankcji dyscyplinarnych czeka go najprawdopodobniej także proces sądowy. Sprawą zajmuje się prokuratura.

W piątek we Władywostoku około 200 pracowników rybackiego przedsiębiorstwa "Dalmorieprodukt" domagało się wypłacenia im zaległych pensji. Miejscowe władze uznały protest za nielegalny, interweniowała milicja.

Na jednym z ujęć telewizyjnych cała Rosja mogła później zobaczyć, jak jeden z milicjantów podchodzi do kobiety z dzieckiem na ręku, a po krótkiej sprzeczce jego pięść - zapewne wymierzona w matkę - ląduje na twarzy małej dziewczynki.

d1q8c86

Scenę wielokrotnie pokazywały później niemal wszystkie kanały telewizyjne. Wywołało to dyskusję na temat brutalności organów ścigania i ich nadużyć.

Jako obywatel, jako mężczyzna i jako człowiek na stanowisku służbowym po prostu nie jestem w stanie pojąć, jak tak można zrobić - mówił w sobotę przedstawiciel MSW generał Nikołaj Gietman. Uważam, że dla takich osób nie ma miejsca w organach bezpieczeństwa - dodał. Swój sprzeciw wobec postępowania "stróżów prawa" wyraził także rzecznik praw człowieka Oleg Mironow. (iza)

d1q8c86

Podziel się opinią

Share

d1q8c86

d1q8c86
Więcej tematów