Trwa ładowanie...
d2jhers

Sprawca skandalu we Władywostoku wyrzucony z milicji

Władze we Władywostoku na południowym
wschodzie Rosji zwolniły podpułkownika milicji Aleksandra Łysenkę,
który w piątek na oczach milionów telewidzów uderzył w czasie
pacyfikowania demonstracji małą dziewczynkę.

Share
d2jhers

Łysenko był zwierzchnikiem miejscowej Generalnej Inspekcji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (GIBDD). Oprócz sankcji dyscyplinarnych czeka go najprawdopodobniej także proces sądowy. Sprawą zajmuje się prokuratura.

W piątek we Władywostoku około 200 pracowników rybackiego przedsiębiorstwa "Dalmorieprodukt" domagało się wypłacenia im zaległych pensji. Miejscowe władze uznały protest za nielegalny, interweniowała milicja.

Na jednym z ujęć telewizyjnych cała Rosja mogła później zobaczyć, jak jeden z milicjantów podchodzi do kobiety z dzieckiem na ręku, a po krótkiej sprzeczce jego pięść - zapewne wymierzona w matkę - ląduje na twarzy małej dziewczynki.

Scenę wielokrotnie pokazywały później niemal wszystkie kanały telewizyjne. Wywołało to dyskusję na temat brutalności organów ścigania i ich nadużyć.

Jako obywatel, jako mężczyzna i jako człowiek na stanowisku służbowym po prostu nie jestem w stanie pojąć, jak tak można zrobić - mówił w sobotę przedstawiciel MSW generał Nikołaj Gietman. Uważam, że dla takich osób nie ma miejsca w organach bezpieczeństwa - dodał. Swój sprzeciw wobec postępowania "stróżów prawa" wyraził także rzecznik praw człowieka Oleg Mironow. (iza)

d2jhers

Podziel się opinią

Share
d2jhers
d2jhers
Więcej tematów