Trwa ładowanie...
d3nw5t0

Sprawa Iwony Cygan. Sąd uchylił areszt 15 z 17 oskarżonych

Sprawa dotyczy głośnego zabójstwa sprzed 20 laty. Zamordowano wówczas 17-letnią Iwonę Cygan. Sąd Okręgowy w Rzeszowie uchylił w czwartek, 4 października areszty i zastosował wobec oskarżonych wolnościowe środki zapobiegawcze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sąd Okręgowy w Rzeszowie uchylił w czwartek areszty 14-stu z oskarżonych.
Sąd Okręgowy w Rzeszowie uchylił w czwartek areszty 14-stu z oskarżonych. (iStock.com)
d3nw5t0

"Orzeczenia dotyczące aresztów nie są prawomocne, to znaczy, że strony mogą złożyć zażalenia, które rozpatrzy Sąd Apelacyjny, ale są natychmiast wykonalne, czyli że oskarżeni ci natychmiast wychodzą na wolność" - informuje dziennik.pl.

Sąd Okręgowy w Rzeszowie nie zgodził się za to na uchylenie aresztu dla Pawła K., który odpowiada za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem oraz jego ojca Józefa K., oskarżonego o współsprawstwo w popełnieniu tego morderstwa.

Dodatkowo w procesie jeden z oskarżonych odpowiada przed sądem z wolnej stopy.

d3nw5t0

Sąd zastosował wobec zwolnionych z aresztu dozory policji oraz zakaz opuszczania kraju połączone z zatrzymaniem paszportów.

Przypomnijmy, że do zabójstwa 17-latki doszło w nocy z 13 na 14 sierpnia 1998 r. Ciało znalazł następnego dnia przy wale Wisły w Łęce Szczucińskiej przypadkowy świadek. Z sekcji zwłok wynikało, że dziewczyna została uduszona, sprawcy upozorowali napaść seksualną.

Mimo, że postępowanie zostało umorzone wiele lat temu z powodu niewykrycia sprawcy, to obecnie zostało ono wznowione.

Źródło: wiadomosci.dziennik.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3nw5t0

Podziel się opinią

Share

d3nw5t0

d3nw5t0
Więcej tematów