Sprawa immunitetu Joanny Muchy. Sejm zagłosował
Sejm w piątek podjął uchwałę o niewyrażeniu zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej poseł Joanny Muchy.
18.10.2024 | aktual.: 18.10.2024 10:11
W piątek w Sejmie odbyło się głosowanie ws. uchylenia immunitetu byłej minister sportu i turystyki Joanny Muchy. Głosowało 426 posłów, "za" było 178 z nich, "przeciw" - 238, a 10 osób wstrzymało się od głosu.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Immunitet Joanny Muchy. Sejm nie wyraził zgody na uchylenie
Wcześniej w tym tygodniu Prokuratura Okręgowa w Warszawie potwierdziła medialne doniesienia o zamiarze przesłuchania Joanny Muchy w charakterze podejrzanej. Chodzi m.in. o przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków ws. organizacji koncertu Madonny na Stadionie Narodowym w Warszawie w 2012 r., gdy Mucha kierowała Ministerstwem Sportu i Turystyki.
Miało wówczas dojść do przeznaczenia na koncert Madonny ponad 5,9 milionów złotych, które miały być skierowane na upowszechnienie sportu wśród dzieci i młodzieży oraz zadania związane z EURO 2012.
Posłanka Polski2050 miała też wyrazić zgodę na zawarcie umowy użyczenia powierzchni Stadionu Narodowego na potrzeby organizacji koncertu, przez co Skarb Państwa miał stracić około 4,7 mln zł.
Prokuratura czekała z zarzutami na uchylenie Musze immunitetu. Wniosek w tej sprawie został skierowany do Sejmu jeszcze w 2021 r. za rządów PiS. Sejm w piątek nie wyraził jednak zgody na uchylenie immunitetu posłance.
Czytaj też: