Trwa ładowanie...
IAR

Spotkanie V4 i Partnerstwa Wschodniego

• Dwudniowe spotkanie ministrów spraw zagranicznych państw Grupy Wyszehradzkiej oraz Partnerstwa Wschodniego rozpocznie się dziś w Pradze • Spotkanie jest tradycyjnym corocznym wydarzeniem odbywającym się w formacie V4+
Share
Szczyt Grupy Wyszehradzkiej w 25. rocznicę
Szczyt Grupy Wyszehradzkiej w 25. rocznicęŹródło: AFP, Fot: Michal Cizek
d3u1qs1

Oznacza to, że poza ministrami spraw zagranicznych Polski, Czech, Słowacji i Węgier będą także przedstawiciele Partnerstwa Wschodniego.

Do Pragi zaproszeni zostali również szefowie resortów dyplomacji Holandii, Szwecji i Niemiec. Nie zabraknie też eurokomisarza ds. europejskiej polityki sąsiedztwa Johannesa Hahna, czy Helgi Marii Schmid - zastępczyni szefowej dyplomacji Unii.

W czasie dwudniowego spotkania poruszone zostaną między innymi kwestie modernizacji i stabilizacji sytuacji politycznej w Armenii, Azerbejdżanie i Białorusi.

Z kolei w czasie sesji plenarnej omawiane będą kwestie dotyczące wzmocnienia instytucji i zapewnienia dobrego zarządzania, mobilności obywateli, wzajemnych połączeń oraz możliwości rynkowych. Politycy chcą poruszyć również kwestie stosunków na linii Unia Europejska-Rosja.

Spotkanie potrwa do jutra.

d3u1qs1

Podziel się opinią

Share
d3u1qs1
d3u1qs1
Więcej tematów