Trwa ładowanie...
d7qukc8
d7qukc8
IAR
spotkanie

Spotkanie superterrorystów

Do spotkania Osamy bin Ladena z zatrzymanym w sobotę w Pakistanie Chalidem Szejkiem, podejrzewanym o udział w organizowaniu zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 roku, doszło w lutym w Pakistanie - twierdzi dziennik "New York Times".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d7qukc8

Amerykański dziennik, który powołuje się na anonimowych przedstawicieli pakistańskich służb bezpieczeństwa, pisze że materiały znalezione w czasie aresztowania Chalida Szejka dowodzą, że spotkał się on z Osamą bin Ladenem w lutym, najprawdopodobniej w mieście Rawalpindi na północy Pakistanu.

Przedstawiciele amerykańskich służb, z którymi rozmawiał "New York Times", twierdzą, że Waszyngton nie ma żadnych informacji, które wskazywałyby na to spotkanie. Uznali je oni jednak za prawdopodobne. Według nich, mogłoby ono również dowodzić, że bin Laden nie tylko nadal kieruje al-Qaedą, ale że planuje kolejny poważny zamach terrorystyczny.

Przedstawiciele pakistańskich władz powiedzieli agencji France Presse, że Chalid Szejk i Osama bin Laden byli w kontakcie w ciągu ostatnich kilku miesięcy, do czego przyznał się zatrzymany terrorysta.

Anonimowy przedstawiciel pakistańskich służb bezpieczeństwa powiedział agencji AFP, że Chalid Szejk przyznał, że w tym roku otrzymywał wiadomości od bin Ladena. Część z nich, to - według rozmówcy France Presse - ręcznie pisane listy od bin Ladena, które zostały odnalezione w pokoju Chalida Szejka podczas jego zatrzymania w mieście Rawalpindi. (mp)

d7qukc8

Podziel się opinią

Share

d7qukc8

d7qukc8
Więcej tematów