Trwa ładowanie...
d31hti7

Spotkanie prezydenta ze światem kultury

Podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim z ludźmi kultury Magda Zawadzka czyli Basia Wołodyjowska składa reżyserowi Jerzemu Hoffmanowi życzenia z okazji urodzin. Po prawej Stanisław Tym (PAP/Jacek Turczyk)
Prezydent Aleksander Kwaśniewski wyraził opinię, że miniony rok był dla kultury rokiem trudnym, ale udanym. Prezydent po raz siódmy zaprosił na doroczne spotkanie ludzi kultury.

d31hti7
d31hti7

W piatek na uroczystość do Pałacu Prezydenckiego przybyli reprezentanci niemal wszystkich dziedzin kultury: aktorzy, reżyserzy, muzycy, malarze i przedstawiciele instytucji kultury oraz mediów.

Aleksander Kwaśniewski podsumował najważniejsze wydarzenia kulturalne ubiegłego roku. Był to dla kultury rok trudny ale udany - mówił. Podkreślił, że w muzyce doniosłym akcentem były obchody stulecia Filharmonii w Warszawie, a także obchody roku Giuseppe Verdiego, konkursy muzyczne, występy światowej sławy muzyków i grup teatralnych.

Prezydent przypomniał, że - mimo trudnej sytuacji polskiej kinematografii - powstały nowe filmy takie jak "Przedwiośnie", "W pustyni i w puszczy", "Quo Vadis" czy "Chopin pragnienie miłości". Aleksander Kwaśniewski złożył także życzenia reżyserowi Jerzemu Hoffmanowi, który obchodzi 70. urodziny. Zdaniem prezydenta, wielkim sukcesem były zorganizowane w Brukseli Europalia. (aka)

d31hti7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31hti7
Więcej tematów