Trwa ładowanie...

Spotkanie prezydenta z ambasadorami

"Poczucie bezpieczeństwa oraz świadomość uczestnictwa we wspólnocie jest tym, czego potrzebują i oczekują nasi obywatele" - powiedział prezydent Andrzej Duda do Korpusu Dyplomatycznego.

Spotkanie prezydenta z ambasadoramiŹródło: PAP/EPA
d3z3239
d3z3239

Noworoczne spotkanie Andrzeja Dudy z ambasadorami odbyło się w Pałacu Prezydenckim. W jego trakcie prezydent podkreśli, że dołoży wszelkich starań, aby w najbliższym roku Polska była źródłem bezpieczeństwa i aktywnym rzecznikiem budowania wspólnoty na arenie międzynarodowej.

Andrzej Duda zwrócił się też o poparcie dla Polski w jej staraniach o niestałe członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ na lata 2018-2019.

Prezydent w trakcie spotkania zaznaczył, że w zakresie polityki bezpieczeństwa najistotniejsze znaczenie dla Polski ma implementacja wszystkich decyzji szczytu NATO w Warszawie w ich pełnym wymiarze - wojskowym i politycznym.

"To zatem nie tylko kolektywna obrona i ustanowienie wzmocnionej, wysuniętej obecności Sojuszu Północnoatlantyckiego na wschodniej flance. To również nieustanna gotowość do dialogu, a także współpraca z partnerami NATO spoza Sojuszu. Szczególne znaczenie ma dla nas współpraca w basenie Morza Bałtyckiego oraz na Wschodzie" - podkreślił Duda.

d3z3239

Dodał także, że jego polityka wschodnia jako prezydenta RP będzie przede wszystkim koncentrowała się na działaniach na rzecz stabilności i bezpieczeństwa w tym regionie. Wszystko to dzięki współpracy z sojusznikami i sąsiadami.

Prezydent podkreślił, że obywatele oczekują, że przynależność do Unii Europejskiej oraz NATO będzie gwarancją bezpieczeństwa.

"Dlatego decyzje podejmowane w ramach tych organizacji muszą zawsze wzmacniać poczucie bezpieczeństwa, a nie je osłabiać. Chciałbym podkreślić, że uwaga ta dotyczy również kwestii masowych migracji na kontynent europejski" - oświadczył Duda.

d3z3239
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3z3239
Więcej tematów