Trwa ładowanie...
dfz2ht0

Spotkanie premiera ze środowiskiem medycznym

W piatek w południe rozpoczęło się spotkanie premiera Leszka Millera ze środowiskiem medycznym dotyczące reformy służby zdrowia. Do udziału w dyskusji zostali zaproszeni tym razem ci przedstawiciele środowiska, którzy nie uczestniczyli w niedawnym spotkaniu w Akademii Medycznej w Warszawie. Nie zaprosił ich wówczas minister zdrowia Mariusz Łapiński.

Share
dfz2ht0

W ubiegły poniedziałek, podczas spotkania, które miało podsumować społeczne konsultacje w sprawie zmian w systemie ochrony zdrowia, zabrakło tych osób, które najbardziej krytykują propozycje ministra Mariusza Łapińskiego. Dlatego premier Miller postanowił spotkać się z nimi i wysłuchać wszystkich stanowisk. Rząd odłożył przyjęcie dokumentu Narodowa Ochrona Zdrowia na przyszły tydzień.

Na dzisiejsze spotkanie w Kancelarii Rady Ministrów zaproszenie otrzymali prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, Przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy oraz przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, przedstawiciele branżowej i 5 regionalnych Kas Chorych.

Dyrektor Śląskiej Kasy Chorych Andrzej Sośnierz powiedział, że chce przedstawić premierowi rzeczywisty obraz służby zdrowia. Jego zdaniem dostępność do świadczeń medycznych w wielu przypadkach poprawiła się. Dlatego należy, jego zdaniem, jedynie porządkować system, a nie radykalnie go zmieniać. Chodzi o zmniejszenie liczby Kas Chorych, a nie ich likwidację oraz poprawienie ściągalności składki na ubepieczenie zdrowotne.

Z dzisiejszego spotkania wyraził zadowolenie prezes naczelnej Rady Lekarskiej Konstanty Radziwiłł. Natomiast przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy Krzysztof Bukiel uważa, że spotkanie to niczego nie zmieni w ustalonych już planach ministra zdrowia. (aka)

dfz2ht0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfz2ht0
dfz2ht0
Więcej tematów