Trwa ładowanie...

Spotkanie Pawła Kukiza i Janusza Korwin-Mikkego. Publikują ten sam fragment filmu

Początek nowego roku upływa Pawłowi Kukizowi pod znakiem spotkań. Rozmawiał nie tylko ze Zbigniewem Ziobrą, ale też z Januszem Korwin-Mikkem. Wszystkim pochwalił się w mediach społecznościowych. Okazuje się, ze liderzy Kukiz'15 i Wolności zastanawiają się nad połączeniem sił.

Share
Spotkanie Pawła Kukiza i Janusza Korwin-Mikkego. Publikują ten sam fragment filmu
Źródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
dwdfzvn

"W samo południe spotkałem się z prezesem partii Wolność, panem Januszem Korwin-Mikke. W spotkaniu uczestniczyli panowie Stanisław Tyszka, Sławomir Mentzen i Jacek Wilk. Rozmawialiśmy o ewentualności wystawienia na listy wyborcze do sejmików wojewódzkich wspólnych kandydatów K'15 i partii Wolność" - napisał na Facebooku Paweł Kukiz. Zarówno on, jak i jego rozmówca, chcą wiedzieć, co o tym myślą Polacy.

"Ciekaw jestem, co o takim rozwiązaniu myślicie? Zaznaczam, że decyzje jeszcze nie zostały podjęte - dodał Kukiz. Korwin-Mikke na swoim facebookowym profilu napisał: "Uwaga: skończyły się rozmowy z Kukiz'15. Na Twitterze lub Facebooku mogą się państwo wypowiedzieć na ten temat".

W sondzie lider Wolności zaznacza: "Ewentualną koalicję uzależniamy od wyniku badań opinii publicznej" i pyta: "Co państwo o tym sądzicie?".

Przypomnijmy, że Korwin-Mikke zdementował doniesienia "Faktu", według których polityk miałby wycofać się z polityki i oddać swoje ugrupowanie Kukizowi. Zapowiedział też, że złoży pozew do sądu przeciwko tabloidowi.

dwdfzvn

O wspólnym starcie w wyborach samorządowych mówiło się już w 2017 roku, ale w porozumieniu przeszkadzał Przemysław Wipler. Po tym, jak wycofał się z czynnej polityki, wydaje się, że już nic nie stoi na przeszkodzie.

Jak za dawnych lat?

Politycy przypomnieli, że już kiedyś ze sobą pracowali. Obaj do swoich wpisów dołączyli wideo. Nie byle jakie. Jest to bowiem fragment filmu "Wtorek" z 2001 roku, w którym wspólnie wystąpili.

Źródło: Facebook/WP

dwdfzvn

Podziel się opinią

Share
dwdfzvn
dwdfzvn
Więcej tematów