Trwa ładowanie...

Spotkanie koalicyjne PO-PSL ws. afery podsłuchowej

Przed południem dojdzie do spotkania PSL z PO. Tematem rozmowy wicepremiera Janusza Piechocińskiego z szefem rządu Donaldem Tuskiem będzie sytuacja po opublikowaniu kolejnych taśm z podsłuchów polityków.

Share
Spotkanie koalicyjne PO-PSL ws. afery podsłuchowej
Źródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
d3v45y5

Lider PSL spotka się z premierem o godzinie 10.30, przed posiedzeniem Rady Ministrów. Jak powiedział Janusz Piechociński, ludowcy oczekują "czytelnego scenariusza, co pan premier i koalicja chce zrobić, by przywrócić elementarną wiarę i godność polskiej polityce".

Wczoraj posłowie z klubu parlamentarnego PSL przez trzy godziny rozmawiali o trudnej dla całego rządu sprawie. Zdaniem posła PSL i ministra rolnictwa Marka Sawickiego, "trzeba szybko wyjaśnić, czy inspiratorami tego zamachu stanu są polskie służby czy to jest zwykła gangsterka czy być może jakieś zagraniczne".

Jutro po południu głos w sprawie podsłuchów i treści nagranych rozmów polityków zabierze w Sejmie RP premier Donald Tusk.

Wczoraj tygodnik "Wprost" opublikował kolejne stenogramy z rozmów polityków, między innymi szefa dyplomacji Radosława Sikorskiego z byłym ministra finansów Jackiem Rostowskim. Tydzień temu z kolei tygodnik ujawnił treść rozmowy szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza oraz prezesa NBP Marka Belki.

d3v45y5

Podziel się opinią

Share
d3v45y5
d3v45y5
Więcej tematów